Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Big Brother vyhrál Šrek

Magazín

  8:32
PRAHA - V reality show Big Brother televize Nova zvítězil čtyřiadvacetiletý dělník ze Zábřehu David Šín zvaný Šrek. O jeho vítězství a výhře deseti milionů korun rozhodli diváci.

Vítěz reality show Big Brother David Šín "Šrek". foto: Michal KamarytČTK

Ve finále mu lidé poslali více hlasů než dalším dvěma zbývajícím soutěžícím, devětadvacetileté studentce z Prahy Evě Horzinkové a o šest let mladšímu studentovi a modelovi z Brna Filipu Trojovskému. Soutěž podle propočtů Novy trvala 112 dní.

"Strašně všem moc děkuji, co mi poslali hlasy... To si ani nezasloužím," řekl dojatý Šín bezprostředně po vyhlášení výsledků. Poté převzal od generálního ředitele Novy Petra Dvořáka šek na deset milionů korun; výhra však není zdaněná, a čistý zisk z výhry by tak měl být osm milionů korun.

Lidé pro finálovou trojici a vítěze Big Brother hlasovali od středečního večera. Dnes večer se nejprve diváci dozvěděli jméno soutěžícího, který dostal nejmenší procento hlasů; tím byl Trojovský. Poté ještě chvíli mohli lidé posílat hlasy zbývající finálové dvojici; po přepočtu jich nakonec Šín získal 55 procent. 

Horzinková a Šín zvaný Šrek byli ve vile od počátku soutěže. Trojovský sice také, ale ve vile nakonec strávil o dva týdny méně. Do domu vstoupil rovněž 28. srpna, byl však nejprve vůbec v prvním hlasování diváků 11. září vyřazen; posléze však Nova přiznala pochybnosti o regulérnosti hlasování a Trojovského vrátila do vily i do hry zpět.

Nova spustila svou reality show Big Brother poslední srpnovou neděli, dva týdny poté, co Prima začala vysílat konkurenční projekt VyVolení. Ačkoli je Big Brother ve světě známým pořadem, diváci dávali většinou přednost VyVoleným. Nova následkem toho po měsíci vysílání přesunula s výjimkou středy a neděle na podvečer. 

Nízký zájem lidí o reality show stál místo i původní šéfku projektu Lenku Hornovou. Nova se snažila přilákat pozornost diváků různými způsoby. Vyslala například do vily několik nových soutěžících, jednačtyřicetiletého učitele ze Štítů na Šumpersku Jaroslava Nýdeckého naopak nekompromisně vyřadila kvůli údajně závažnému porušení pravidel. Nova měnila i způsoby nominací a hlasování.

Podle zatím neúplných údajů Novy o sledovanosti se na večerní díly Big Brother dívalo 1,15 milionu lidí, podvečerní díly zhlédlo v průměru 798.000 diváků. Reality show VyVolení, v níž
zvítězil sedmadvacetiletý kuchař původem z Brna Vladko Dobrovodský, si pak v průměru nenechávalo ujít zhruba 1,5 milionu diváků.

Obě reality show upoutaly pozornost nejen diváků, ale i Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Za přílišnou vulgaritu, obscénnosti a erotiku v reality show a záběrech odvysílaných mezi 06:00 a 22:00 zatím rada udělila Nově pokuty ve výši 17 milionů korun, u Primy to bylo ještě o pět milionů více. Další pokuty televizím hrozí v dalších správních řízeních.
Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?
Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?

Podle diskuzí na eMimino.cz průměrná čtyřčlenná rodina utratila v roce 2021 za jídlo a drogerii průměrně 10-17 000 Kč. Tedy až 204 000 Kč ročně....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat