8. června 2009 12:06 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Blíží se homosexuální návrhář Brüno: „Achtung, baby!“

Robin Brüno Hood. Stereotypem homosexuálního návrháře chce Baron Cohen rozbíjet předsudky.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robin Brüno Hood. Stereotypem homosexuálního návrháře chce Baron Cohen rozbíjet předsudky. | foto: ČTK

U příležitosti udílení filmových cen MTV, které se odehrávalo minulý víkend v Los Angeles, se na veřejnosti objevil rakouský homosexuál Brüno a okamžitě šokoval několika „šprýmovními“ kousky.

Nejprve se tento kontroverzní módní návrhář představil fotografům v lechtivém oblečku s motivem leopardí kůže. Během samotného slavnostního předávání cen se pak v upnutém kostýmku s andělskými křídly spustil shora sálu do publika a přistál svým rozkrokem přímo na hlavu americké popové hvězdy Eminema.
Kdo za svéráznými žerty a nepřístojným chováním vytušil britského herce a scenáristu Sachu Barona Cohena, trefil do černého. Homosexuální módní expert Brüno je totiž po gangsterském raperovi Alim G a kazašském reportérovi Boratovi nejnovější formou ztělesnění Cohenova provokativního humoru. Celistvěji se postava představí v dokumentárním snímku Brüno, jenž se má v kinech objevit 10. července.

Trailer najdete zde:Robin Brüno Hood. Stereotypem homosexuálního návrháře chce Baron Cohen rozbíjet předsudky.

Baron Cohen si na sebe tentokrát ušil roli sebevědomého gaye ze světa „vysoké krejčoviny“ a na lep detailně projektované postavy nechal přesvědčivě sednout mnoho lidí po celém světě, aniž měl kdokoliv z nich tušení, že Brüno není skutečnou lidskou bytostí, nýbrž produktem kontroverzní hry. Jednou z absurdních situací, z nichž je celosvětově očekávaný dokument vystaven, je například zápasnické klání. Soutěž v drsném boji vyhlásil Brüno v jedné z přísně konzervativních oblastí jihu Spojených států, aby pak nechal půl druhého tisíce natěšených diváků sledovat namísto rvaček líbající se muže. V jedné z dalších scén si Brüno vysvlékl kalhoty během skutečného rozhovoru s republikánským politikem Ronem Paulem z Texasu, jindy zase způsobil pozdvižení na módním molu luxusní přehlídky v italském Miláně.

Andělský Brüno. Během předávání filmových cen MTV v Los Angeles („Městě andělů“) přistál rakouský módní návrhář Brüno (Baron Cohen) rozkrokem na hlavě zpěváka Eminema.

Lze předpokládat, že Cohenův nový snímek vydělá miliardy. Film Borat z roku 2006 jich totiž v přepočtu na koruny vydělal téměř pět. Těžko však věřit, že by finanční zisk byl jedinou motivací troufalé tvorby britského scenáristy. „Jeho hlavní metou je bourání předsudků,“ píše redaktor listu The Daily Telegraph. „Využívá stereotypů svých postav, aby odhalil předsudky, zároveň nás ale nutí se těm stereotypům smát. To mu umožňuje riskovat. Je vlastně politicky nekorektní a korektní zároveň.“

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...