Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boeing ve stylu Hvězdných válek má za sebou první let

Magazín

  13:17
V neděli byl na vancouverském mezigalaktickém portu spatřen zvláštní objekt. Letadlo R2-D2 Jet, neboli Boeing 787-9 Dreamliner ve stylu Hvězdných válek totiž přiletěl i s Chewbaccou a jednotkou stormtrooperů z japonské Hanedy na setkání fanoušků Star Wars.

Postavy Star Wars na palubě letu foto: Reuters

Tématický Boeing 787-9 Dreamliner při svém prvním zahraničním letu přilétl na letiště ve Vancouveru i s posádkou stormtrooperů. Design ve stylu robota R2-D2 z Hvězdných válek dostaly v letadle dokonce i opěrky hlavy.

Japonské letecká společnost ANA využila motiv legendární sci-fi Star Wars a...
Japonské letecká společnost ANA využila motiv legendární sci-fi Star Wars a...

Letový plán byl stanoven na několikahodinovou zastávku v kanadském městě předtím, než se letoun vrátí zpět do Tokia. Stroj je součástí doprovodných reklamních akcí k novému dílu filmové série Hvězdných válek: Epizoda VII – Síla se probouzí, který má premiéru za 14 dní.

Letecká společnost All Nippon Airways, které letadlo patří, s ním plánuje obletět další velká města jako je San José, Seattle, Sydney, Mnichov anebo Paříž. Je rovněž první společností, která na palubě svých mezinárodních linek nabízí ke shlédnutí všech šest dosavadních filmů slavné sci-fi série.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat