25. května 2009 18:54 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Boyleová si zazpívá ve finále britské Superstar

Susan Boyleová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Susan Boyleová | foto: Reprofoto

LONDÝN Nová hvězda britského showbyznysu Susan Boyleová si zazpívá v sobotním finále televizní soutěže Britain's Got Talent. Diváci poslali plachou amatérskou zpěvačku ze skotského "zapadákova", která svým zpěvem okouzlila davy lidí po celém světě, do závěrečných bojů na základě jejího výkonu v nedělním semifinále.

Nadšení posluchači tleskali její verzi písně Memory ze slavného muzikálu Kočky (Cats). Zpočátku nervózní Boyleová zaujala podle agentury AP diváky v hledišti i u televizních obrazovek nejen strhujícím hudebním výkonem, ale i vylepšeným vzhledem. Diváci ji zvolili za nejlepší z osmi účinkujících.

Po zveřejnění výsledků se Boyleové rozlil po tváři široký úsměv a poté prohlásila, že si vystoupení skvěla užila. "Je to úžasné, naprosto úžasné," radovala se osmačtyřicetiletá Skotka. "Jakýpak stres? Skutečně jsem se dnes v noci výborně bavila," dodala.

V nedělním semifinále se Boyleová objevila ve švestkově modrých šatech a s mnohem silnějším make-upem na tváři než při minulém vystoupení. Brzy přemohla počáteční nervozitu a úchvatným hlasem odzpívala svůj part.

Nepohledná, špatně oblečená nezaměstnaná Skotka ohromila zpěvem porotu televizní soutěže a stala se přes noc světovou senzací. Žije ve skromném domku jen s kočkou Pebbles v jednom z nejchudších zapadlých skotských regionů a její příběh dojal i hollywoodský svět.

Boyleová ohromila porotu poté, co zazpívala I Dreamed A Dream z muzikálu Bídníci. Z neupravené charitativní dobrovolnice ze skotského maloměsta se stala žádanou zpěvačkou hvězdného formátu, kterou si do své show pozvala i proslulá americká moderátorka Oprah Winfreyová. Video s jejím zpěvem označil server YouTube za pátou nejúspěšnější nahrávku všech dob. V oficiální verzi záznamu ji zhlédlo téměř 60 milionů diváků.

Boyleová přijede letos do Prahy natáčet desku s Českým národním symfonickým orchestrem. V Praze by podle serveru iDnes.cz měla strávit dva až tři dny na přelomu června a července.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz