26. května 2009 16:40 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Boyleovou mohli objevit už dávno

Susan Boyleová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Susan Boyleová. | foto: ČTK

Hvězda letošního ročníku britské pěvecké soutěže Britain's Got Talent, sedmačtyřicetiletá Susan Boyleová, postoupila do finále této televizní show, která jí přinesla celosvětovou slávu. Její nedělní vystoupení s písničkou Memory z proslulého muzikálu Cats opět zvedlo nadšené publikum včetně porotců ze židlí.

Na první dojem nepohledná, špatně oblečená, nezaměstnaná Skotka ohromila svým osobitým zpěvem porotu televizního pořadu, poprvé s písní I dreamed a dream z muzikálu Bídníci. Zpěv a vystupování Boyleové působily natolik pravdivě a bezprostředně, až jeden z porotců soutěže, Piers Morgan, s dojetím prohlásil: „Vypadáte překrásně a zpívala jste výborně. Přinesla jste kousek radosti do světa, který prochází těžkými časy.“


Z charitativní dobrovolnice z maloměsta Blackburn, kde žije ve skromném domku s kočkou, se tak Boyleová ze dne na den stala žádanou zpěvačkou, kterou si do své show pozvala i proslulá americká moderátorka Oprah Winfreyová. Video s jejím zpěvem označil server YouTube za pátou nejúspěšnější nahrávku všech dob. V oficiální verzi záznamu ji doposud zhlédlo téměř šedesát milionů diváků.Málokdo však viděl neméně zajímavou videonahrávku, která se na serveru YouTube objevila teprve nedávno a která nutí diváky k politování, že Susan Boyleovou neobjevili pro pěveckou kariéru už dávno. Čtvrt století starý záznam totiž zachycuje půvabnou dvaadvacetiletou Skotku, jak vystupuje v pěvecké soutěži s filmovou písní Barbry Streisandové The way we were. Záznam objevil Gerry McGuinness, který se kdysi soutěžního večera v motherwellském fotbalovém klubu účastnil. „Byla kouzelná,“ prohlásil o Boyleové, „ale také trochu stydlivá, a tak tenkrát nevyhrála. Jsem moc rád, že bude její talent konečně doceněn,“ dodal.

„Susan zůstane nohama pevně na zemi“ Před nedávnem si média všímala proměny vzhledu, pro kterou se Boyleová rozhodla, neboť se potýkala s poznámkami na účet vzezření nepolíbené maloměšťácké padesátnice. Nechala si upravit obočí, obarvit a sestříhat vlasy a zvolila modernější styl oblékání. To však vyvolalo obavy, aby do života skromné Skotky nezasáhla hvězdná kariéra natolik, že by ztratila své kouzlo. Podobné domněnky ale obratem vyvrátila dlouholetá přítelkyně Boyleové, Jackie Ruffelová, která zpravodaji ABCNews řekla: „Víte, máme tady přísloví: Můžete vytáhnout děvče z Blackburnu, ale nikdy nevytáhnete Blackburn z děvčete. Takže jsem si jistá, že Susan zůstane citlivou ženou s nohama pevně na zemi.“

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz