11. června 2009 9:10 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Brad Pitt bojuje v Rusku proti silničním pirátům

Americký herec Brad Pitt. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký herec Brad Pitt. | foto: ČTK

Americký herec Brad Pitt je určitě zvyklý, že jeho osobní přítomnost v ulicích měst nutí řidiče projíždějících aut zastavit. Úřady v ruském Omsku se proto rozhodly využít Pittovy popularity ke zlepšení bezpečnosti zdejší dopravy.

Nejnebezpečnější křižovatky v současném sibiřském působišti hokejisty Jaromíra Jágra nyní "zdobí" lepenková figurína dopravního policisty s Pittovým obličejem. Podle agentury AP jde o další pokus ruských autorit přimět neukázněné řidiče k dodržování povolené rychlosti, a zbavit tak Rusko nelichotivé pověsti státu s jednou z nejvyšších nehodovostí v Evropě.


Netradiční kampaň se podle všeho neminula účinkem a počty nehod v Omsku poklesly. Dopravní policisté hlásí, že neobvyklé zjevení řidiče naprosto ohromilo a sundávají kvůli němu nohu z plynového pedálu. Samotného Brada Pitta možná potěší, že ho nyní omští úředníci považují za "tak trochu svého kolegu", prohlásil autor nápadu zapojit hollywoodskou hvězdu do boje proti silničním pirátům Dmitrij Zyrjanov. 

ČTK, Lidovky.cz

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.