18. května 2015 10:52 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Brazilka v 51 letech porodila své jednadvacáté dítě

Brazilka v 51 letech porodila své jednadvacáté dítě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brazilka v 51 letech porodila své jednadvacáté dítě | foto: Reprofoto

BRASÍLIA Brazilka porodila v 51 letech své 21. dítě. Porod byl bez komplikací. Chlapec měřil 46,5 centimetru a vážil 3,04 kg, uvedla agentura DPA s odvoláním na informace internetového portálu globo.com.

„Vždycky jsem se viděla jako matka mnoha dětí, byla jsem si jistá, že je to můj osud,“ uvedla matka Sebastiana Maria da Conceiç?ová. První dítě porodila ještě sama ve věku dítěte, bylo jí teprve 13 let. Tři z jejích 21 dětí, deseti děvčat a 11 chlapců, již zemřeli. Její rodinu živí prodej ryb.

Třem nejmladším dětem je rok a půl, dva a tři roky. „Všichni si myslí, že jsem babičkou svých synů. Když jim pak řeknu, že jsem matka, zděsí se a podivně se na mě dívají. Ale mně je to jedno,“ říká Conceiç?ová. „Být matkou v 51 letech je radost, kterou nejde s ničím srovnat, o tom není pochyb,“ dodává.

Doktoři se před porodem obávali možných rizik, nakonec však vše bylo bez komplikací. Chlapec dostal jméno po brazilském reportérovi, který rodinu navštívil - Tássio. Podle portálu nos.nl je navzdory vysokému počtu dětí Brazilka stále vzdálena rekordnímu počtu. Ten údajně patří ruské selce Valentině Vasiljevové, která v letech 1725 až 1765 porodila 69 dětí.

ČTK, Lidovky.cz