14. dubna 2014 6:25 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Brazilku chtěli okrást během televizního rozhovoru o krádežích

Brazilku chtěli okrást během televizního rozhovoru o krádežích  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brazilku chtěli okrást během televizního rozhovoru o krádežích | foto: Reprofoto

RIO DE JANEIRO Brazilská televize zachytila kuriózní případ pokusu o krádež, který dokresluje rostoucí počet pouličních zločinů a bezostyšnost jejich převážně mladých pachatelů. Neznámý mladík se pokusil okrást jednu z obyvatelek Ria de Janeiro ve chvíli, kdy ji televizní redaktor zpovídal na ulici do pořadu o pouličních krádežích.

Natáčená žena měla štěstí - mladíkovi se její řetízek nepodařilo během sotva sekundu trvající akce strhnout z krku. Podle místních médií se však každý den stanou až desítky podobných případů, jejichž počet narůstá, což by měli mít na paměti i návštěvníci fotbalového mistrovství, které začíná v červnu.

Video zachycující akci a další podobné krádeže odvysílala britská televize BBC.

Brazilská policie se před letním světovým šampionátem ve fotbale snaží vyčistit ulice velkých měst od rozbujelé kriminality. V těchto dnech například speciální jednotky zasahují v chudinských čtvrtích (favelách) Ria a snaží se místním gangům zabavit co nejvíce zbraní, které často slouží při pouličních zločinech.

Podle médií se ale ve druhém největším městě Brazílie v poslední době stále více rozmáhají neozbrojené pouliční krádeže, při nichž zloději překvapenou oběť za bílého dne připraví o kabelku či šperk a utečou.

Lidovky.cz, ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.