5. prosince 2005 15:06 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Brazilská svatba roku

Jeden z bodyguardů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden z bodyguardů | foto: ČTK

SAO PAULO Athina Onassisová, vnučka řeckého rejdaře Aristotela Onassise a dědička jeho mnohamiliardového majetku, se v sobotu provdala za Brazilce Álvara Alfonsa de Mirandu. Okázalý obřad proběhl v Sao Paulu za přísných bezpečnostních opatření.

Novináři měli na akci odepřený přístup a organizátoři svatby museli složit přísahu, že se na veřejnost nedostane žádná informace o obřadu. Mlčenlivost zachovali i hosté, kterých přijelo zhruba 750.

Sňatku dvacetileté Athiny a dvaatřicetiletého Álvara přihlíželo i čtyři sta příslušníků ochranky, jejichž úkolem bylo zabránit tomu, aby paparazziové pořídili snímky novomanželů.

Obřad i následná hostina se odehrály v rozlehlém objektu Nadace Marie Luizy a Oscara Americanových, což je muzeum umění v luxusní čtvrti Morumbi. Areál byl z bezpečnostních důvodů uzavřen již týden před svatbou a v sobotu tu na každého účastníka svatby čekala důkladná kontrola. Hosté se sešli na utajeném místě, odkud je dopravily limuzíny na dvě kontrolní stanoviště. Každý návštěvník se tu musel podrobit prohlídce detektorem kovů a nikdo se nedostal dovnitř bez magnetické identifikační karty. Ostraha všem odebrala kamery, fotoaparáty i mobilní telefony.

Muže v černém dokázal přelstít pouze jeden francouzský paparazzi, který se nechal na oslavu najmout jako číšník a propašoval do objektu digitální fotoaparát. Byl sice zanedlouho odhalen a o svůj fotoaparát přišel, stihl z něj však vyjmout paměťovou kartu, na které je několik snímků zachycujících přípravu obřadu. Brazilská bulvární média, pro něž je svatba událostí roku, zveřejnila o obřadu řadu údajů. Svatební róbu nevěsty podle nich ušil italský módní návrhář Valentino za 60 tisíc eur (1.7 milionu korun). Na slavnostní přípitek prý padla tisícovka lahví francouzského šampaňského značky Veuve Cliquote. Snoubenci údajně požádali hosty, aby místo svatebních darů poslali finanční příspěvek jistému sirotčinci.

Onassisovou a Mirandu pojí láska ke koním. Miranda, který je držitelem dvou bronzových olympijských medailí za jezdectví, potkal svou nevěstu v roce 2002 na parkurovém mistrovství v Belgii. Onassisová patří k nejbohatším ženám světa, její dědictví se odhaduje na více než dvě miliardy eur. Podle brazilského magazínu Veja podepsali snoubenci ještě před obřadem předmanželskou smlouvu, která každému z nich zajišťuje vlastnictví majetku, s nímž do svazku vstoupil.

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Vypadá i funguje jako nová. Jen z ní kvůli několika nesmyslům ani nezískám... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!