19. května 2011 12:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Brit chtěl nacpat poníka do vlaku, neuspěl

Brit chtěl koupit poníkovi jízdenku na vlak. Zaměstnanec nádraží ho ale upozornil, že koně do vlaku nesmějí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brit chtěl koupit poníkovi jízdenku na vlak. Zaměstnanec nádraží ho ale upozornil, že koně do vlaku nesmějí. | foto: ČTK

LONDÝN Jeden Brit se chtěl vydat na cestu vlakem i se svým poníkem, ale zaměstnanci nádraží mu to s odvoláním na platné předpisy jednoznačně zakázali. Připomněli mu, že přeprava velkých zvířat včetně koní je ve veřejné dopravě zapovězena.

Tento kuriózní případ se stal na železničním nádraží v Wrexhamu ve Walesu, kde v sobotu britský cestující u poklady požadoval jízdenku pro sebe a svého poníka na cestu vlakem do přístavu Holyhead ve stejném regionu, řekl mluvčí železnice.

Zaměstnanec nádraží ho sice upozornil, že velká zvířata nesmějí nastoupit do vlakových souprav, cestující se přesto odebral na nástupiště a byl odhodlán do vlaku i se svým čtvernohým miláčkem nastoupit. Od záměru upustil až poté, co mu jiný člen personálu nádraží zabránil, aby do vlaku i s poníkem nastoupil.

Brit se snažil s poníkem nastoupit do vlaku. Personál mu to však překazil

Brit nakonec nádraží opustil, aniž vysvětlil, proč mu tak záleželo na tom, aby cestoval i se svým poníkem.

Všechna zvířata s výjimkou psů musejí být přepravována v uzavřených klecích, poznamenal mluvčí. Všechna větší zvířata včetně koní a poníků mají cestování po železnici zakázáno.

ČTK, Lidovky.cz