29. října 2012 10:55 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Brit překonal rekord, udržel na ruce 51 skleniček na víno

Víno - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Víno - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PEKING Britský sommelier v sobotu překonal světový rekord v počtu skleniček na víno držených v jedné ruce. Vybalancovat se mu podařilo 51 skleniček, zatímco předchozí rekordman zvládl v roce 2007 "jen" 39 skleniček, napsala agentura AFP.

Třiačtyřicetiletý Philip Osenton, který pracuje jako poradce na víno v Pekingu, se prý naučil pobrat do ruky desítky skleniček hned na začátku své kariéry, když pracoval ve velkých londýnských hotelích Ritz a Savoy.

ČTĚTE TAKÉ:

Nosit skleničky je součástí sommelierovy práce. Když jsem byl hlavní ochutnavač v Ritzu, měli jsme na starosti restauraci se 140 místy, kterou jsme museli prostřít mezi snídaní a obědem. Vzhledem k tomu, že na každé místo připadaly dvě skleničky, musel jsem se naučit roznést a rozmístit 280 skleniček ve velmi krátkém čase," řekl Osenton AFP.

"Tam jste pod hodně velkým tlakem, abyste to nachystali." Při prvním pokusu zvládl Osenton pobrat 45 skleniček, ale při druhém si na ruku naskládal 51 sklenek. Předchozí rekord vytvořil v roce 2007 jistý Filipínec v barcelonské restauraci.

ČTK