Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Britové chtějí ve Francii vybudovat první vesnici pro homosexuály

Magazín

  7:00
PAŘÍŽ - Britská společnost Villages Group plánuje ve Francii postavit vůbec první vesnici, ve které mají žít jen gayové a lesby. Nové domy mají stát u obce Salleles-d'Aude na jihu Francie. Její starosta Yves Bastié byl plánem firmy překvapen. Když totiž projektu v březnu uděloval souhlas, hovořilo se v něm o poklidném bydlení pro lidi starší padesáti let, nikoli o první vesnici pro gaye, a na snímcích se u malebných domků procházely páry tvořené z mužů a žen, nikoli páry stejného pohlaví.

Homosexuálové (ilustrační foto). foto: Shutterstock

Napsal to britský list The Daily Telegraph. Výstavba obce s názvem Le Village - Canal du Midi (podle slavného vodního díla, u kterého se nachází) má stát 25 milionů eur (650 milionů Kč). Bude určena výlučně pro páry stejného pohlaví.

ČTĚTE TAKÉ:

"Ohromilo mě to. Vůbec jsem to netušil. Mohli mě alespoň informovat, abych to řekl spoluobčanům," okomentoval projekt starosta Bastié. Jak dodal, projekt se tvářil jako jakýkoli jiný až do tohoto pondělí, kdy se změnila i internetová stránka společnosti Villages Group. Namísto heterosexuálních párů se na animacích objevily páry homosexuální, vše doplnila duhová vlajka a oznámení, že vesnice bude "soukromou oázou" pro gaye a lesby, kteří chtějí žít "aktivním a zdravým životním stylem v přátelském podnebí jižní Francie".

Jak bude vesnice vypadat

Až bude vesnice postavená, bude v ní 107 ekologických domů s bazény, saunami, bary a posilovnami. Základní cena domu se má pohybovat kolem 236 000 eur (6,1 milionu Kč).

Danny Silver, ředitel společnosti Villages Group ale jakýkoli podvod na starostu odmítá.

Své plány prý změnili až právě toto pondělí, když dostali nápad postavit vesnici pro homosexuály. "Letošní prodej nemovitostí je hrozivý. Za 40 let jsem nic podobného nezažil. Takže náš sen, že vytvoříme vesnici pro lidi, kteří žijí aktivním životním stylem, se začal rozplývat," uvedl Silver.

Začali proto přemýšlet, jak by mohl projekt zachránit. "Poté, a neptejte se mě proč, možná protože se nyní hodně mluví o sňatcích homosexuálů, mě napadlo: A co gayové?," dodal ředitel společnosti. Jak zjistil, vesnice pro homosexuály již existují například na Floridě, ve Francii ale nikoliv.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat