Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Britové chtějí ve Francii vybudovat první vesnici pro homosexuály

Homosexuálové (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Homosexuálové (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PAŘÍŽ Britská společnost Villages Group plánuje ve Francii postavit vůbec první vesnici, ve které mají žít jen gayové a lesby. Nové domy mají stát u obce Salleles-d'Aude na jihu Francie. Její starosta Yves Bastié byl plánem firmy překvapen. Když totiž projektu v březnu uděloval souhlas, hovořilo se v něm o poklidném bydlení pro lidi starší padesáti let, nikoli o první vesnici pro gaye, a na snímcích se u malebných domků procházely páry tvořené z mužů a žen, nikoli páry stejného pohlaví.

Napsal to britský list The Daily Telegraph. Výstavba obce s názvem Le Village - Canal du Midi (podle slavného vodního díla, u kterého se nachází) má stát 25 milionů eur (650 milionů Kč). Bude určena výlučně pro páry stejného pohlaví.

ČTĚTE TAKÉ:

"Ohromilo mě to. Vůbec jsem to netušil. Mohli mě alespoň informovat, abych to řekl spoluobčanům," okomentoval projekt starosta Bastié. Jak dodal, projekt se tvářil jako jakýkoli jiný až do tohoto pondělí, kdy se změnila i internetová stránka společnosti Villages Group. Namísto heterosexuálních párů se na animacích objevily páry homosexuální, vše doplnila duhová vlajka a oznámení, že vesnice bude "soukromou oázou" pro gaye a lesby, kteří chtějí žít "aktivním a zdravým životním stylem v přátelském podnebí jižní Francie".

Jak bude vesnice vypadat

Až bude vesnice postavená, bude v ní 107 ekologických domů s bazény, saunami, bary a posilovnami. Základní cena domu se má pohybovat kolem 236 000 eur (6,1 milionu Kč).

Danny Silver, ředitel společnosti Villages Group ale jakýkoli podvod na starostu odmítá.

Své plány prý změnili až právě toto pondělí, když dostali nápad postavit vesnici pro homosexuály. "Letošní prodej nemovitostí je hrozivý. Za 40 let jsem nic podobného nezažil. Takže náš sen, že vytvoříme vesnici pro lidi, kteří žijí aktivním životním stylem, se začal rozplývat," uvedl Silver.

Začali proto přemýšlet, jak by mohl projekt zachránit. "Poté, a neptejte se mě proč, možná protože se nyní hodně mluví o sňatcích homosexuálů, mě napadlo: A co gayové?," dodal ředitel společnosti. Jak zjistil, vesnice pro homosexuály již existují například na Floridě, ve Francii ale nikoliv.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....