6. prosince 2010 10:47 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Britská královna před lety zapomněla kalhotky v letadle, teď se draží

Britská královna Alžběta II. odjíždí v královském kočáře z Buckinghamského paláce do parlamentu, aby přednesla program nové vlády. Její hlavní prioritou je snižování rozpočtového deficitu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská královna Alžběta II. odjíždí v královském kočáře z Buckinghamského paláce do parlamentu, aby přednesla program nové vlády. Její hlavní prioritou je snižování rozpočtového deficitu. | foto: Reuters

LONDÝN Dvoje spodní kalhotky, které údajně patřily britské královně Alžbětě II., draží v USA aukční síň Hanson's Auctioneers. Prádlo opatřené monogramem získal před více než 40 lety vyhlášený playboy žijící na Miami Joseph de Bicske Dobronyi (známý jako Sepy) od přítele. Ten ke kalhotkám přišel poté, co je královna údajně zapomněla v soukromém letadle při návštěvě Chile v roce 1968.

Dobronyi zemřel letos v červnu v 88 letech a jeho dědicové vzápětí začali plánovat prodej královských kalhotek, jejichž cena by mohla stoupnout na 9000 dolarů (téměř 170 tisíc korun).

Krémové kalhotky zapínané na knoflíčky a s nohavičkami lemovanými krajkou byly součástí rozsáhlé sbírky mnoha exotických, erotických i běžných věcí, které se v Dobronyiho vile našly.Byla mezi nimi umělecká díla, kůže divokých zvířat, luxusní auta i sbírka hotelových klíčů.

Playboy Dobronyi, který se narodil v Maďarsku, proslul vztahy s nejzářivějšími hvězdami své doby včetně Raquel Welchové, Evy Gaborové, Avy Gardnerové či Brigitte Bardotové. V roce 1957 údajně dostal pěstí od herce Anthonyho Steela, protože si začal s jeho manželkou, slavnou herečkou Anitou Eckbergovou. A v jeho domě se prý v roce 1972 natáčela část scén slavného pornografického filmu Hluboké hrdlo.

ČTK, Lidovky.cz