3. dubna 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Policisté zachraňovali psa z auta, byl plyšový

Pes v autě - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pes v autě - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Příběh jako z vtipu o policistech se odehrál v Británii. Dva strážníci chtěli před přehřátím zachránit psa, kterého jeho majitel zamkl v autě. Když ale rozbili okno, ukázalo se, že jde jen o plyšovou hračku.

Britští strážci zákona proto vyzvali motoristy, aby se zamysleli nad tím, co všechno v autech nechávají, napsal internetový deník The Daily Telegraph

Policisty v anglickém Mansfieldu na psa "spícího" na zadním sedadla auta upozornil jistý občan. Nejdříve se ho pokoušeli probudit, ale když všechny jejich pokusy byly marné, rozbili okénko. Na sedadle ovšem ležel plyšák připomínající psa plemene kavalír King Charles španěl. Stalo se to v den, kdy teplota vystoupala na 18 stupňů Celsia.

Majitel auta, 80letý Gordon Williams, na svém voze později našel vzkaz od policistů: "Rozbili jsme vaše okno z obavy o zvíře na zadním sedadle." Policie ujišťuje, že opravu důchodci zaplatí.

Williams si plyšového psa, kterému říká Malý Willy, koupil na dovolené za 4,5 libry (asi 135 korun). "Na zadním sedadle se mu žilo celkem dobře, ale rozhodl jsem se, že ve větším bezpečí bude, když ho nechám spát na židli v kuchyni," řekl po kuriózní události muž.

Policie řidičům vzkázala, že případ záchrany plyšového psa ukazuje, jak důležité je uvědomit si, že věci, které v autech nechávají, mohou nejen přilákat pozornost zlodějů, ale také vyvolat nejrůznější představy u kolemjdoucích.

Lidovky.cz, ČTK