20. listopadu 2009 20:14 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Britské děvčátko dostalo jméno Kia podle auta, ve kterém se narodilo

KIA Carens | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy KIA Carens | foto: Reprofoto

LONDÝN Křestní jméno Kia dostala dívenka, která se narodila jednomu britskému páru. Pojmenovali ji podle místa narození, a tím byl osobní vůz Kia.

Tony Richardson jel s Samanthou Smythovou do porodnice ve voze Samanthiny matky značky Kia Carens. Během jízdy zjistili, že do cíle již nedojedou, že dítě se dere na svět příliš razantně.

Děvčátko se narodilo uprostřed noci na zadním sedadle vozu a rodiče se rozhodli dát mu originální jméno, které bude připomínat místo jeho narození.

Tento spontánní nápad jim ale nečekaně vynesl vlastní vůz Kia Carens v hodnotě 18.000 liber (přes 518.000 korun), který mladému páru věnovala automobilka.

"Oh, vůbec jsem to nečekala. Jsme štěstím bez sebe. Bude se moc hodit. Máme spolu s partnerem šest dětí," řekla Smythová.

Ředitel společnosti Kia Motors Michael Cole šťastným rodičům vzkázal: "Všichni ve společnosti Kia máme radost z Tonyho a Samanthy a těší nás, že pojmenovali svoje dítě Kia podle babiččina vozu, v němž se narodilo." "Chtěli bychom přivítat Kiu v rodině Kia a popřát jí do života všechno nejlepší," dodal k blahopřání.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz