19. ledna 2010 21:19 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Britský cestovatelský kocour Casper zahynul pod koly auta

Cestovatelský kocour Casper. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestovatelský kocour Casper. | foto: ČTK/AP

LONDÝN Kocour Casper, který se proslavil v Británii i v zahraničí svými pravidelnými výlety autobusem po městě Plymouthu, nakonec na svou zálibu v cestování doplatil - někdo ho přejel. Oznámily to britské sdělovací prostředky.

Dvanáctiletý černobílý Casper čekával na zastávce u svého domu na autobus pěkně ve frontě jako každý, pak si nastoupil, stočil se na sedadle a vyjel, někdy až do vzdálenosti 17 kilometrů. Autobusáci už ho znali a věděli, kde ho mají nechat zase vystoupit.

Jeho smutný konec oznámila jeho majitelka Susan Findenová na cedulce, kterou umístila u "jeho" zastávky. "Jeden motorista ho bohužel srazil a nezastavil. Casper podlehl svým zraněním. Bude nám moc chybět. Díky všem, kdo se s ním přátelili," uvedla.

Autobusová společnost First Devon and Cornwall, jejímiž autobusy se Casper vozil, prohlásila, že je jeho smrtí zdrcena. "Casper zasáhl do života mnoha lidí a určitě prožil při cestování po Plymouthu a kdovíkde jinde vzrušující život. Myslím, že teď podniká objevitelské cesty po ráji a vypráví tam jiným kočkám, jaká dobrodružství zažil," řekl mluvčí firmy.

Dodal, že společnost bude mít kocourův obrázek na jednom ze svých autobusů.

Místní list The Herald na své internetové stránce oznámil, že přišly kondolence z celého světa.

Susan Findenová si Caspera vzala v roce 2002 z útulku. Byl prý vždycky svobodomyslný a kvůli jeho tuláctví mu dala jméno po dobráckém strašidýlku z jednoho dětského seriálu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!