9. června 2009 10:26 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Britští řidiči neradi berou stopaře

Britští řidiči podle průzkumu neradi berou stopaře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britští řidiči podle průzkumu neradi berou stopaře. | foto: Shutterstock

Cestovatelé, kteří mají hluboko do kapsy a doufají, že by mohli v Británii ušetřit část nákladů stopováním, se musejí připravit na hodně dlouhé čekání se vztyčeným palcem. Podle nového průzkumu by jen třetina Britů uvažovala o tom, že si do auta naloží stopujícího cizince.

Průzkum, který mezi 15.000 motoristy provedl britský Automobilový svaz (AA), ukázal, že jen 23 procent mužů a sedm procent žen za volantem by vzalo stopaře.

Anketa

Berete stopaře?

ano, téměř vždy zastavím 29
ne, v dnešní době si netroufnu 73
záleží na stopaři, většinou beru páry 27


Pravděpodobnost nabídnutí místa ve voze se přitom zvyšuje s věkem. Ve věkové skupině 18 až 24 let je stopařům nakloněno pouze devět procent dotázaných, zatímco u věkové kategorie 45 až 65 let až 21 procent.

"Není nijak velkým překvapením, že v době obav o osobní bezpečnost nejsme ochotní stavět stopařům," říká prezident AA Edmund King. Z průzkumu rovněž vyplynulo, že největší šance na úspěšný stop je ve Skotsku a jižní Anglii a nejmenší na severozápadě a severovýchodě Británie.

ČTK, Lidovky.cz

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz