Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Britští vládci baví internet: Mayová si spletla auto, Cameron si prozpěvoval

Magazín

  17:50
LONDÝN - Současný britský premiér i jeho nástupkyně během dvou dnů nechtěně pobavili internetový svět. Nejprve v pondělí odcházející ministerský předseda David Cameron zapomněl, že má zapnutý mikrofon a o den později Theresa Mayová prokázala bídnou orientaci na své budoucí adrese v Downing Street.

Budoucí premiérka Velké Británie Theresa Mayová si v Downing Street spletla vůz. Ten, u nějž pózuje fotografům, není její. foto: Repro YouTube

Když se Cameron vracel po oznámení demise do premiérského sídla, zvesela si pobrukoval. Popěvek zachytil zapnutý mikrofon na klopě jeho saka.

„Du, dů, důů, důů,“ znělo z premiérových úst. Uživatelé na Twitteru spekulují, jakou melodii si Cameron broukal. Vincent McAviney z televize ITV se domnívá, že je to lehce truchlivá melodie z úvodní hudby amerického seriálu Západní křídlo. Ten pojednává o životech spolupracovníků prezidenta Spojených států, kteří pod neustálým tlakem musí řešit politické i osobní problémy.

V úterý, jen o den později, pobavila internet Cameronova nástupkyně Theresa Mayová. Současná ministryně vnitra po schůzce Downing Street 10 zamířila špatným směrem a k jinému autu.

Při pózování fotografům ji její omyl došel a vyrazila ke správnému vozu. Orientační pochybení vzala politička s humorem.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat