12. července 2016 17:50 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Britští vládci baví internet: Mayová si spletla auto, Cameron si prozpěvoval

Budoucí premiérka Velké Británie Theresa Mayová si v Downing Street spletla... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budoucí premiérka Velké Británie Theresa Mayová si v Downing Street spletla... | foto: Repro YouTube

LONDÝN Současný britský premiér i jeho nástupkyně během dvou dnů nechtěně pobavili internetový svět. Nejprve v pondělí odcházející ministerský předseda David Cameron zapomněl, že má zapnutý mikrofon a o den později Theresa Mayová prokázala bídnou orientaci na své budoucí adrese v Downing Street.

Když se Cameron vracel po oznámení demise do premiérského sídla, zvesela si pobrukoval. Popěvek zachytil zapnutý mikrofon na klopě jeho saka.

„Du, dů, důů, důů,“ znělo z premiérových úst. Uživatelé na Twitteru spekulují, jakou melodii si Cameron broukal. Vincent McAviney z televize ITV se domnívá, že je to lehce truchlivá melodie z úvodní hudby amerického seriálu Západní křídlo. Ten pojednává o životech spolupracovníků prezidenta Spojených států, kteří pod neustálým tlakem musí řešit politické i osobní problémy.

V úterý, jen o den později, pobavila internet Cameronova nástupkyně Theresa Mayová. Současná ministryně vnitra po schůzce Downing Street 10 zamířila špatným směrem a k jinému autu.

Při pózování fotografům ji její omyl došel a vyrazila ke správnému vozu. Orientační pochybení vzala politička s humorem.

Lidovky.cz

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.