12. července 2016 17:50 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Britští vládci baví internet: Mayová si spletla auto, Cameron si prozpěvoval

Budoucí premiérka Velké Británie Theresa Mayová si v Downing Street spletla... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budoucí premiérka Velké Británie Theresa Mayová si v Downing Street spletla... | foto: Repro YouTube

LONDÝN Současný britský premiér i jeho nástupkyně během dvou dnů nechtěně pobavili internetový svět. Nejprve v pondělí odcházející ministerský předseda David Cameron zapomněl, že má zapnutý mikrofon a o den později Theresa Mayová prokázala bídnou orientaci na své budoucí adrese v Downing Street.

Když se Cameron vracel po oznámení demise do premiérského sídla, zvesela si pobrukoval. Popěvek zachytil zapnutý mikrofon na klopě jeho saka.

„Du, dů, důů, důů,“ znělo z premiérových úst. Uživatelé na Twitteru spekulují, jakou melodii si Cameron broukal. Vincent McAviney z televize ITV se domnívá, že je to lehce truchlivá melodie z úvodní hudby amerického seriálu Západní křídlo. Ten pojednává o životech spolupracovníků prezidenta Spojených států, kteří pod neustálým tlakem musí řešit politické i osobní problémy.

V úterý, jen o den později, pobavila internet Cameronova nástupkyně Theresa Mayová. Současná ministryně vnitra po schůzce Downing Street 10 zamířila špatným směrem a k jinému autu.

Při pózování fotografům ji její omyl došel a vyrazila ke správnému vozu. Orientační pochybení vzala politička s humorem.

Lidovky.cz
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...