Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Burger King chystá voňavku s vůní grilovaného masa

Magazín

  7:00
TOKIO - Americký řetězec rychlého občerstvení Burger King má údajně řešení pro milovníky hamburgerů, kteří se nemohou nabažit jejich vůně - voňavku s odérem grilovaného burgeru. Půjde ale o limitovanou edici, která se má prodávat pouze 1. dubna a jen v Japonsku. Firma tvrdí, že nejde o aprílový žertík.

Burger King foto: Lucie VadlejchováLidovky.cz

Burger King chce prý od nynějška slavit 1. duben v Japonsku jako „Den Whopperu“, jak se jmenuje její nejznámější produkt. Voňavka s názvem „Flame Grilled“ se bude prodávat spolu s hamburgerem za 5000 jenů (zhruba tisíc korun) a dostane se jen na tisíc prvních zájemců.

Burger King nabízí Japoncům černý sendvič. Barví ho uhlím a inkoustem

Burger King na tuto akci vyrobil i reklamní spot s elegantním párem, který si zašel na večeři do jeho restaurace. Japonské zpravodajské weby ale vesměs zůstávají ohledně pravdivosti firemní reklamy skeptické a připomínají, že „Whopper“ znamená v angličtině mimo jiné „nehoráznou lež“.

Burger King už několikrát předvedl, že ve svých reklamách využívá šprýmů. Na „apríla“ roku 2007 přišel například s reklamou na „Whopper pro leváky“ a s další „kachnou“ se vytasil v roce 2013, kdy nabízel „hands-free držák na Whopper“. V obou případech šlo o žert.

Autoři: ,