Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Byl Putin nervózní? Expertka na řeč těla zanalyzovala jeho první setkání s Trumpem

Trump a Putin před soukromým setkání. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trump a Putin před soukromým setkání. | foto: ČTK

HAMBURK/PRAHA Na pozadí summitu G20 v Hamburku se uskutečnila jedna velmi sledovaná schůzka. Poprvé se tváří v tvář setkal americký prezident Donald Trump se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Ještě před soukromým jednáním, které podle prohlášení ministrů zahraničí obou zemí dopadlo velmi dobře, si oba státníci podali ruce před přítomnými novináři. Expertka na řeč těla Mary Civiellová jejich schůzku zanalyzovala.

Civiellová pro server BBC řekla, že se oba muži pokoušeli působit jako dominantní, výsledná gesta ale byla velmi odlišná.Trumpovi se přitom podařilo několikrát učinit pohyb, díky kterému působil mnohem jistěji.

Už při vůbec prvním potřesením rukou Trump získal pozici mírně nadřazeného. Kromě toho, že Putinovi stisknul dlaň, totiž přidržel svou levačkou jeho pravou ruku pod loktem. Následně ještě několikrát poklepal ruského prezidenta po rameni. „Opět dominantní pohyb,“ shrnuje Civiellová.

První potřesení rukou Donalda Trumpa a Vladimira Putina.

Ještě než se obě hlavy státu odebraly k soukromému jednání, promluvily krátce k novinářům, přičemž se usadily do bílých křesel. „Trumpův posed působí mnohem pohodlněji,“ sdělila analytička. V tomto srovnání je podle ní jasně vidět, že Putin je mnohem kratší než Trump.

Svou velikost se ruský prezident snaží alespoň trochu vykompenzovat tím, že si položil ruce na opěradla. Tak působí mohutněji. Mezítím si ale hraje s prsty, což podle expertky vypadá, jako by byl trochu nervózní. Americký prezident si oproti tomu ruce neopírá a jeho prsty jsou v dominantní pozici věže.

Posledním gestem, které podle Civiellové ukazuje na mírnou nejistotu ruské hlavy státu, je oční kontakt. Zatímco Donald Trump se na Putina několikrát přímo podívá, ruský prezident mu pohled oplatí jen zřídka. Většinu času kouká do země před sebe.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!