1. prosince 2017 6:50 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Byty v Paříži jsou drahé, vyřešit to může sklep

Hausbóty v Paříži | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hausbóty v Paříži | foto: Airbnb

PAŘÍŽ Obyčejný Pařížan už téměř nemá šanci koupit si nemovitost, v níž bydlí. Reality v hlavním městě Francie podobně jako v dalších evropských metropolích totiž zdražily natolik, že mnoho lidí už si je nemůže dovolit. Server francouzského listu Le Figaro proto radí, aby se Pařížané poohlédli jinde, třeba pod zemí.

Pařížské sklepy se dají snadno pronajmout, a svému majiteli tak poskytnou bezpracný vedlejší příjem. Cena za metr čtvereční v pařížském podzemí se v závislosti na poloze, přístupnosti a stavu sklepa pohybuje od 1500 do 3000 eur (zhruba 38.000 až 77.000 Kč). Meziročně sice asi o 500 eur vzrostla, stále je ovšem výrazně nižší než 9000 eur, kolik si je třeba na metr čtvereční připravit, pokud má člověk zájem koupit si v Paříži byt.

Ceny nájmů se liší čtvrť od čtvrti, nejvyšší jsou ve třetím, pátém, šestém a osmém pařížském obvodu. Tam si majitel přijde na 21 až 23 eur (534 až 585 Kč) za metr čtvereční, nejméně vynášejí překvapivě sklepy v centru - ve druhém a čtvrtém obvodu.

Ročně pak prostor v pařížském podzemí svému majiteli vynese šest až 14 procent. Pokud by pronajímal byt, jsou to aktuálně jen tři procenta, uvádí Le Figaro.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!