11. června 2009 15:34 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Cameron Diaz: Mnoho žen se bojí přiznat, že nechtějí děti

Hollywoodská herečka Cameron Diazová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hollywoodská herečka Cameron Diazová. | foto: AFP

LOS ANGELES Hollywoodská herečka Cameron Diazová se domnívá, že mnohé ženy se ostýchají přiznat, že nechtějí děti, v obavě, že je za to společnost odsoudí. Zatímco její vrstevnice spěchají pořídit si potomka, Diazová zůstává v 36 letech bezdětná.

"Myslím si, že ženy se bojí přiznat, že nechtějí děti, protože by se jich ostatní stranili. Ale myslím, že se to mění," prohlásila herečka pro list The Daily Telegraph. "Mám víc kamarádek, které nechtějí mimino, než těch, které ho chtějí. A upřímně řečeno, už víc dětí nepotřebujeme. Na téhle planetě je už dost lidí." Diazová, která se nedávno rozešla s britským modelem Paulem Sculforem, nicméně mateřství zcela nevyloučila.

"Nikdy neříkám nikdy. Nevím, co se stane. Třeba nakonec adoptuji půl tuctu dětí, nebo bych se mohla stát další 'oktomamkou'," zažertovala Diazová v narážce na Američanku Nadyu Sulemanovou, která nedávno porodila osmerčata.

Hvězda komedie Charlieho andílci, pravidelně zařazovaná mezi nejkrásnější ženy světa, také projevila naději, že se mladí lidé nenechají pobláznit neskutečně perfektními retušovanými snímky celebrit.

"Musíme mladým říci, že není všechno zlato, co se třpytí," řekla Diazová magazínu Cosmopolitan. "Jsme zaplavováni obrázky, jak bychom měli vypadat. Myslím, že by na nich mělo být obdobné varování jako na balíčcích cigaret: 'Tihle lidé takhle ve skutečnosti nevypadají!'."

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz