Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN
16. listopadu 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Cameronův kocour myš neulovil, v úřadu zůstane

Čtyřletý kocour Larry bude novým obyvatelem premiérského sídla na londýnské Downing Street  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čtyřletý kocour Larry bude novým obyvatelem premiérského sídla na londýnské Downing Street | foto: ČTK

Kocour britského premiéra Larry, který má na starosti chytání myší na Downing Street 10, má problém. Na nedávnou služení večeři šéfa kabinetu proklouzl malý hlodavec. Cameron ale kocourovi odpustil a ve svém sídle si ho nechá.

Premiér David Cameron se začátkem roku rozhodl vzít do svého sídla kocoura, který by vyřešil trvající problém s myšmi. Na schodech čísla 10 londýnské Downing Street byla dokonce předtím spatřena a televizními kamerami zachycena krysa.

Cameron si téměř pětiletého Lawrence, familiárně zvaného Larry, dosud pochvaloval. Byl však nepříjemně překvapen, když se myš nedávno objevila v místnosti, kde jedl a jednal s několika ministry.

"Larry dělá mnoho radosti mnoha lidem," odpověděl mluvčí premiérova úřadu na otázku, zda Larry bude z Downing Street vyhozen. Ujistil, že kocour má stále silný lovecký instinkt.

Cameron v červnu prohlásil, že Larry je dobrý "bijec myší". Od únorového příchodu prý chytil nejméně tři. V září se podle BBC také objevila zpráva, že Larry udržuje úzké vztahy s kočkou Maisie, která žije v domku správce přilehlého parku.

Kočky a kocouři mají v Downing Street dlouhou a slavnou historii. Některé se dokonce dostaly na výplatní pásky státu a těšily se titulu Vrchní myšilov úřadu vlády.

Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...