11. ledna 2010 15:07 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Celý svět oslavoval jízdou ve veřejných prostředcích bez kalhot

No pants day | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy No pants day | foto: Reprofoto

NEW YORK Přestože celou severní polokouli zasypal sníh, cestující ve veřejné dopravě z několika světových měst včera sundávali kalhoty. Oslavili tak celosvětový No Pants Day 2010.

V roce 2002 přibližně si přibližně stovka lidí sundala při cestě do práce newyorským metrem kalhoty. Následující rok ve stejný den, 10. ledna, už bez kalhot jelo dvakrát tolik cestujících. Třetí rok už proto bylo nutné vytvořit rozpis jízd, kde se mají náhači sejít a jakým metrem jet. Další roky se akce rozšířila do celého světa a slaví se od Amsterodamu až po Sydney.

 Skupina Improv Everywhere, která akci organizuje už od roku 2002, dnes oznámila že se včerejšího svlékání v metru zúčastnilo 3000 cestujících z 44 měst v 16 zemích světa. Účelem akce má být prý jen "vyvolat chaos a úsměv na veřejných místech."

Letošní účastníci se sešli podle plánu na předem určených stanicích plně oblečeni. Do vozů metra ale už nastoupili bez kalhot. Zadání od pořadatelů bylo jasné: udržet vážnou tvář a chovat se jako při běžné cestě do práce.

abcPetra Kyjonková