Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Big Ben a červené autobusy. Češi loni létali po Evropě nejraději do Londýna

Magazín

  5:57
Mezi evropskými městy, kam Češi loni nejraději létali, dominuje Londýn. Vyplývá to z rezervací, které udělali čeští zákazníci u prodejce letenek Kiwi.com. Následují další turistické hity Barcelona a Paříž, uvedla společnost v tiskové zprávě. Výsledky korespondují i s výzkumem, který si mezi lidmi nechala zpracovat firma ve spolupráci s agenturou STEM/MARK. Nejčastěji lidé loni podle rezervačních dat cestovali s dopravcem Ryanair.

Londýnské oko foto: Shutterstock

Londýn byl loni cílem každého čtvrtého cestujícího, který si rezervoval letenky do jednoho z deseti nejoblíbenějších měst. Barcelonu volilo 15 procent lidí a Paříž 12 procent. Následují oblíbené turistické destinace Řím a Kodaň. Do první desítky se dostal ještě Amsterdam, Málaga, Milán, Porto a Stockholm.

Stockholm leží na čtrnácti ostrovech.

„Z pohledu letů z České republiky jsme celoročně zaznamenali přetrvávající trend spíše kratších návštěv evropských metropolí,“ řekl mluvčí Raymond Vrijenhoek. V cílové destinaci trávili lidé průměrně 5,7 dne. Téměř tři čtvrtiny zákazníků letících z České republiky cestovaly s využitím letů aerolinek, které spolu nespolupracují. Nabídka takových kombinací letů je službou Kiwi.com, kterou se odlišuje od ostatních prodejců letenek.

Mezi třemi nejvyužívanějšími společnostmi, s nimiž Češi létali, jsou ještě další nízkonákladové aerolinky Wizz Air a EasyJet.

Prodejce letenek Kiwi.com vznikl v Brně v roce 2012 a díky algoritmu dokáže v současnosti vyhledávat letecká spojení od více než 750 dopravců. Denně se na webu prodejce uskuteční přes 100 milionů vyhledávání. Tržby každoročně rostou, předloni činily 28 miliard korun.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!