Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Big Ben a červené autobusy. Češi loni létali po Evropě nejraději do Londýna

Londýnské oko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Londýnské oko | foto: Shutterstock

Mezi evropskými městy, kam Češi loni nejraději létali, dominuje Londýn. Vyplývá to z rezervací, které udělali čeští zákazníci u prodejce letenek Kiwi.com. Následují další turistické hity Barcelona a Paříž, uvedla společnost v tiskové zprávě. Výsledky korespondují i s výzkumem, který si mezi lidmi nechala zpracovat firma ve spolupráci s agenturou STEM/MARK. Nejčastěji lidé loni podle rezervačních dat cestovali s dopravcem Ryanair.

Londýn byl loni cílem každého čtvrtého cestujícího, který si rezervoval letenky do jednoho z deseti nejoblíbenějších měst. Barcelonu volilo 15 procent lidí a Paříž 12 procent. Následují oblíbené turistické destinace Řím a Kodaň. Do první desítky se dostal ještě Amsterdam, Málaga, Milán, Porto a Stockholm.

Stockholm leží na čtrnácti ostrovech.

„Z pohledu letů z České republiky jsme celoročně zaznamenali přetrvávající trend spíše kratších návštěv evropských metropolí,“ řekl mluvčí Raymond Vrijenhoek. V cílové destinaci trávili lidé průměrně 5,7 dne. Téměř tři čtvrtiny zákazníků letících z České republiky cestovaly s využitím letů aerolinek, které spolu nespolupracují. Nabídka takových kombinací letů je službou Kiwi.com, kterou se odlišuje od ostatních prodejců letenek.

Mezi třemi nejvyužívanějšími společnostmi, s nimiž Češi létali, jsou ještě další nízkonákladové aerolinky Wizz Air a EasyJet.

Prodejce letenek Kiwi.com vznikl v Brně v roce 2012 a díky algoritmu dokáže v současnosti vyhledávat letecká spojení od více než 750 dopravců. Denně se na webu prodejce uskuteční přes 100 milionů vyhledávání. Tržby každoročně rostou, předloni činily 28 miliard korun.

Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?

Najdete na Lidovky.cz