24. září 2009 17:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Češi lžou svým partnerům nejčastěji o penězích, tvrdí průzkum

Peníze - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Když Češi lžou svým životním partnerům a partnerkám, nejčastějším předmětem jejich lhaní jsou prý peníze. Odlišují se tak od obyvatel 16 zemí čtyř kontinentů, oslovených průzkumem časopisu Reader's Digest, kteří se především snaží zatajit místo pobytu.

Celkem 3225 respondentů obou pohlaví vybíralo pouze jednu z následujících možností: děti, peníze, sex a místo pobytu. O dětech neříkali pravdu nejčastěji Kanaďané a Francouzi. Typickým příkladem těchto lží mohou být v případě mužů nepravdivá líčení aktivit, které sami s dětmi podnikli.

Většinou se tak snaží zamlčet riskantní činnosti, jako je například lezení po skalách, rafting nebo jízda po černé sjezdovce. Ženy pak lhaním zastírají hříchy a průšvihy svých potomků.

Ve lžích o sexu se na nejvyšší místech umístili Němci a Italové. Tématem mužských lží často bývá počet partnerek a sexuální přitažlivost těch stávajících. Ženy obvykle partnerovi lžou o prožitém orgasmu, který neměly. Přeborníky v "zatloukání" skutečného místa pobytu jsou podle průzkumu Rusové a obyvatelé Singapuru.

Nepohodlnou pravdu o návštěvě hostince muži obvykle zakrývají výmluvou na nutnost cesty do autoservisu. Ženy se pak snaží partnery přesvědčit, že neseděly tři hodiny s kamarádkou v kavárně, ale byly v práci nebo u matky.

Lži o penězích se týkají v případě mužů především výše příjmů nebo cen zaplacených za jejich koníčky, jako jsou motorky nebo lyžování. Ženy většinou lžou o ceně zakoupeného oblečení.

Lidovky.cz, ČTK

PŘÍBĚH: Jsem závislá na dceři, nezvládnu být bez ní
PŘÍBĚH: Jsem závislá na dceři, nezvládnu být bez ní

Musím na chirurgický zákrok a já mám strach, že to ani jedna nezvládneme. Co když se jí něco stane a já si to pak budu vyčítat? Už teď pláču, když si představím, že jí budu muset dát do školky cizím lidem a 8 hodin nebudu vědět, co s ní je a jestli je v pořádku. Já to prostě nedokážu. Přemýšlím o psychologovi. Nemáte někdo radu?

Najdete na Lidovky.cz