Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 9 °C občasný déšť Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vrabec 5.11.2019 18:09

Když mají Češi strach o demokracii, tak proč si volí takové Zemany Babiše ? To je snad poblblé!!

J. Nový 5.11.2019 18:21

Odpovězte si sám na otázku, kterou si pokládáte.:-)

V. Dlouhý 5.11.2019 16:38

To je pro novináře hodně špatný vysvědčení

P. Pruner 5.11.2019 16:22

Ano, Češi mají zdravý rozum a ti starší nezapoměli jak to bylo a jak se to plíživě vrací zpět... Už se opět nedá tak docela důvěřovat mainstreamovým médiím ani některým ministrům a politikům ani v těch zásadních věcech.

P. Čech 5.11.2019 15:31

Naši novináři a snad i Open Society Foundations kecají, až se jim od úst práší. Pokud by se Češi báli o demokracii, museli by se bát o systém zastupitelské demokracie, uplatňovaný ve Švýcarsku a snad ještě v Lichtenštejnsku. Nikde jinde na světě totiž skutečná demokracie není a od doby demokracie Athénské nebyla.Vládám a médiím Češi nevěří právě proto, že tyto jim lžou o nějaké iluzorní demokracii v ČR. Žádná zde totiž není. Ano, je zde mnohem vyšší míra svobody než před rokem 1989, to ano. O skutečné demokracii si však můžeme nechat jen zdát.

I. Jemelka 5.11.2019 15:22

Demokracie misi "uzrát" ... ta ceska potrebuje dalsich 30 let

P. Čech 5.11.2019 15:33

Česká "demokracie" není žádná demokracie. Naším politickým systémem je stále socialismus, pouze opepřený mnoha prvky anarchie. Se skutečnou zastupitelskou demokracií má společnou pouze vyšší míru svobody. Nic jiného.

I. Jemelka 5.11.2019 15:51

... a podeprena EU (ona ta stara garda musi asi doslovne vymrit)

D. Mateju 5.11.2019 13:54

O svobodu jsme uz zase prisli, a diky antidemokratickym pozadavkum Milionu chvilek ci k manipulaci s vysledky voleb vedouci navrh TOP09 ohledne korespondencniho hlasovani prijdeme i o tu demokracii. Jak ale sami vidite, je to presne naopak, nez tvrdi mainstream...

J. Nový 5.11.2019 13:49

"Většina občanů východní a střední Evropy je přesvědčena, že média v jejich zemi neposkytují důvěryhodné zpravodajství, o poctivosti médií má pochybnosti například 69 procent Čechů a 72 procent Slováků.

.

Komunista nás naučil číst mezi řádky. Zapad se to teprve musí učit, ba slepě neůvěřoval svým vládám a médiím.

P. Čech 5.11.2019 15:37

Podle mne naši lidé nemají žádné pochybnosti o důvěryhodnosti médií. Tak hloupí zase nejsou. Vědí totiž, že jim všechna média lžou a pouze hájí zájmy politických stran.

J. Koutský 5.11.2019 10:30

Není divu,že se lidé bojí o demokracii,když vidí nárůst preferencí populistických stran jako je Trikolora,SPD,KSČM apod.;-O

I. Jemelka 5.11.2019 12:38

to je presne "trik" demokracie - lide se boji neceho co sami zpusobuji ... a nechapou jak je to mozne !?

J. Nový 5.11.2019 13:48

Otáčíte to jako jste vydy uměli, soudruzi.

V. Kadlec 5.11.2019 13:55

Vy jste úplně mimo (ostatně jako všichni vám podobní "demokraté" - do té doby dokud je po jejich), demokarcie není o politické ideologii či směřování, o východu nebo západu, ale o tom, že většina (vyjádřeno volbami) vládne a menšina to toleruje, protože je to menšina. Tak že i kdyby tu volby vyhráli komančové (tím, že je bude volit většina voličů ve svobodných volbách) tak je to stále demokracie, jelikož je to vůle lidu. To co tady předvádíte vy a Vám podobní je, že menšina se nesmířila s prohrou ve svobodných volbách, volá po demokracii a tím se chová jako ti největší totalitáři. Kdyby to nebylo k pláči, tak k smíchu určitě.

&. Фецо 5.11.2019 8:50

Už se to blíží. Co budeme požadovat na Letné?

Milí a vzácní přátelé, proč má smysl přijet na Letnou?

Třicet let po sametové revoluci nemáme moc důvodů k optimismu. Justice i veřejnoprávní média jsou v ohrožení, preference vládní firmy jsou víceméně stabilní a prezident nerespektující Ústavu slibuje premiérovi v obrovském střetu zájmů prezidentskou milost, bude-li to třeba. To je realita. O kolik potemnělejší by však celý ten obrázek byl, kdyby tu zároveň nebyl jasný a nadějný vzkaz zaplněné Letné: těch, kterým to není jedno, je dost. Statisíce lidí jsou ochotny postavit se společně na obranu demokracie a vyslat mocným důrazný vzkaz: jsme tady a musí se s námi počítat!

Proto v sobotu 16. listopadu společně zaplníme největší veřejné prostranství v České republice. Nepůjde jen o velkou sešlost podobně naladěných lidí, ale zazní zde velice důležité požadavky.

1) Požadavek na demisi trvá. Důvodů k ní za poslední měsíce neubylo, ale přibylo. Naše obavy z účelové výměny ministra spravedlnosti

&. Фецо 5.11.2019 8:50

2) Obrátíme se i na demokratickou opozici a vyzveme ji, aby v dohledné době přišla s řešením velkého problému, kterým je obrovské množství hlasů, které se ve volbách v roce 2017 kvůli roztříštěnosti demokratických stran nakonec přetavilo na mandáty pro ANO. Náš volební systém totiž výrazně znevýhodňuje voliče malých stran. Věděli jste, že zatímco hnutí ANO potřebovalo pro zisk jednoho mandátu pouhých 19 tisíc hlasů, tak ODS potřebovala 23 tisíc, Piráti 25 tisíc, KDU-ČSL 29 tisíc, TOP 09 38 tisíc a STAN dokonce 43 tisíc hlasů – tedy více než dvakrát více? Kvůli přílišné roztříštěnosti opozice mají pak naše hlasy mnohem slabší váhu!

3) Představíme dlouhodobou vizi . Dosud jsme říkali hlavně to, co nechceme, nyní přišel čas formulovat jasně, co chceme. Dosud jsme říkali hlavně proti čemu jsme, nyní přišel čas pojmenovat jasně, pro co jsme. Proto na Letné představíme novou podpisovou výzvu, díky níž se bude moci do obrany a zlepšování demokracie zapojit skutečně každý. Zároveň představíme čty

&. Фецо 6.11.2019 0:39

Zároveň představíme čtyři konkrétní nepřekročitelné čáry. Pokud je politici překročí, vyjdeme do ulic a budeme demokracii bránit. Proto má smysl přijet na Letnou. Rozpínavosti oligarchů a populistů je třeba stanovit hranice. Dobré tendence ve stranách demokratické opozice je třeba podpořit. A konečně je třeba pozitivně formulovat, oč usilujeme a dát najevo připravenost demokracii bránit, bude-li to třeba. Tohle vše je a ještě bude nesmírně důležité. Pokud můžete, přidejte se svou chvilkou k naplnění Letné! Malé chvilky dokážou velké věci. Díky pár minutám Vaší snahy možná dorazí na Letnou někdo, kdo by se jinak nerozhoupal.

&. Фецо 6.11.2019 0:40

Za pár dní to bude již 30 let, kdy občané Československa vyjádřili svůj postoj k politické situaci a hromadně se postavili za svá občanská a politická práva. Zacinkali klíči starému režimu na odchod a vítali znovuobnovenou demokracii.

Po 30 letech ale opět zažíváme snahy o podkopávání občanské společnosti, dehonestaci demokratických institucí, překrucování historie a pošlapávání naší Ústavy. Myslím si, že je stále potřeba vyjadřovat nespokojenost, pokud vláda činí kroky, se kterými nesouhlasíme. Zacinkejme klíči podruhé!

Ukažme vládě, co si o ní myslíme, a pošleme jí jasný vzkaz skrze symbol klíče. Naší demokracie si musíme vážit, proto je důležité našim představitelům neustále připomínat, že nám není lhostejná budoucnost naší země.

R. Klazar 5.11.2019 8:37

Tak problém je spíš v tom, že jen část lidí skutečný význam slova demokracie chápe. Většina si ji vysvětluje chybně, či by radši rovnou žili v úpně jiném systému, nebo ten pojem zneužívá v lobbingu za různé zájmy.

V. Kadlec 5.11.2019 7:08

Pokud se budeme bavit o skutečném významu slova demokracie, pak je evidentní, že žádnou demokracii nežijeme.

Bohužel nejvíc tomu paradoxně přispěla naše spoluúčast na projektu, který byl falešně vydáván za její největšího garanta a tím je EU řízená evropskou komisí nikým nevolených mocných, která rozhoduje o nás bez nás.

Pokud tohle někdo nevidí je beznadějně zotročen, neinformován nebo je to veš přisátá na penězovody těchto neototalitních struktur.

R. Doubravský 5.11.2019 14:00

K těm "nikým nevoleným mocným" jako beznadějně zotročený jedinec připomínám, že eurokomisaře vybírají i schvalují volení zastupitelé z členských zemí (těmi jsou i všichni premiéři a prezidenti). Druhá věc je, jestli to dělají dobře. Třetí věc je nakolik se elektorát při volbě zastupitelů nechává opít rohlíkem - ale to už je jeho problém, stěžovat si lze na lampárně.

A. Reček 5.11.2019 6:28

Jak tomu bude na Slovensku uvidíme za 14 dní, kdy proběhnou parlamentní volby, zda Fico se svým Smerem dokáže opět být téměř suverénem.8-o


Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

Hrudní chirurg Marcel Mitták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Na Gottově pohřbu jsem se bál, že spáchám atentát na Zemana, říká Strach

Jiří Strach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Každý se ho ptá na Anděla Páně 3. Jiří Strach ale trpělivě vysvětluje, že to nezáleží jen na něm. „Rozhodujeme o tom...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...