20. září 2015 6:04 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Češi vyhledávají s koncem léta estetické procedury častěji

Tetování (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tetování (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Češi si oblíbili nejrůznější zkrášlovací procedury. Právě s koncem léta pravidelně roste zájem o služby spojené s estetikou a úpravou zevnějškem. Češi nemíří jen na plastické operace, ale také do tetovacích salonů či naopak ke kožaři. Letošní parné léto k tomu hodně pomohlo, jak vyplývá ze statistik společnosti Slevomat.

“S tím, jak parné léto táhlo lidi do plavek ke koupání a opalování, mnoho lidí mělo možnost více než kdy jindy řešit svůj vzhled. Ať už jde o vylepšení větších či menších nedokonalostí, nebo se inspirovali ve svém okolí při výběru tetování,” potvrdila ředitelka slevového portálu Marie Chytilová s tím, že naopak pokles byl letos patrný u služeb za solária.

Právě letos je enormní nárůst o zkrášlovací praktiky. Prodeje estetických zákroků, služeb kosmetických salonů, tatérů nebo naopak u dermatologů vzrostly proti loňsku o polovinu. Poptávka po těchto službách roste vždy poslední srpnové dny a přetrvává do konce září.

Tetování a mateřská znaménka

“Kromě tetování patří dlouhodobě mezi nejžádanější procedury ty kosmetické. Ať už jde o vylepšení pleti, nebo vyřezávání mateřských znamének či jiné méně oblíbené zbavování se kožních problémů, které rovněž souvisí s letním koupáním,” doplnila Chytilová. Tomu odpovídá i skladba zákazníků. Drtivou část, tedy zhruba 70 procent tvoří ženy.

Kde je o tyto služby největší zájem? O vzhled se nejvíce dbá v Praze. Nejenže je tu samozřejmě větší nabídka takovýchto služeb než v regionech, ale hlavní město nabízí i větší možnosti pro srovnání jak salonu samotných, tak potenciálních klientů. Drtivou část poptávky proto táhne Praha.

apeAlena Pecháčková