Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Češi vyhledávají s koncem léta estetické procedury častěji

Tetování (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tetování (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Češi si oblíbili nejrůznější zkrášlovací procedury. Právě s koncem léta pravidelně roste zájem o služby spojené s estetikou a úpravou zevnějškem. Češi nemíří jen na plastické operace, ale také do tetovacích salonů či naopak ke kožaři. Letošní parné léto k tomu hodně pomohlo, jak vyplývá ze statistik společnosti Slevomat.

“S tím, jak parné léto táhlo lidi do plavek ke koupání a opalování, mnoho lidí mělo možnost více než kdy jindy řešit svůj vzhled. Ať už jde o vylepšení větších či menších nedokonalostí, nebo se inspirovali ve svém okolí při výběru tetování,” potvrdila ředitelka slevového portálu Marie Chytilová s tím, že naopak pokles byl letos patrný u služeb za solária.

Právě letos je enormní nárůst o zkrášlovací praktiky. Prodeje estetických zákroků, služeb kosmetických salonů, tatérů nebo naopak u dermatologů vzrostly proti loňsku o polovinu. Poptávka po těchto službách roste vždy poslední srpnové dny a přetrvává do konce září.

Tetování a mateřská znaménka

“Kromě tetování patří dlouhodobě mezi nejžádanější procedury ty kosmetické. Ať už jde o vylepšení pleti, nebo vyřezávání mateřských znamének či jiné méně oblíbené zbavování se kožních problémů, které rovněž souvisí s letním koupáním,” doplnila Chytilová. Tomu odpovídá i skladba zákazníků. Drtivou část, tedy zhruba 70 procent tvoří ženy.

Kde je o tyto služby největší zájem? O vzhled se nejvíce dbá v Praze. Nejenže je tu samozřejmě větší nabídka takovýchto služeb než v regionech, ale hlavní město nabízí i větší možnosti pro srovnání jak salonu samotných, tak potenciálních klientů. Drtivou část poptávky proto táhne Praha.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....