Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češka bronzová ve hře na imaginární kytaru

Magazín

  13:15
OULU - Třetí místo na mistrovství světa ve hře na imaginární kytaru nazvaném Air Guitar World Championships 2011, jež se uskutečnilo ve finském Oulu, získala česká reprezentantka Veronika Müllerová.

Vítězka mistrovství ČR ve hře na imaginární kytaru Veronika Müllerová. foto: musicfoto.net

Celkovou vítězkou se letos poprvé v historii soutěže stala žena, německá reprezentantka Aline Westphalová.

Soutěž se uskutečnila v pátek. "I přes deštivé počasí sledovalo světové finále 7000 lidí," uvedl organizátor české účasti na 16. ročníku šampionátu Filip Černý, který je s výkonem své svěřenkyně spokojen.

TŘI NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ÚČASTNÍCI SOUTĚŽE:

"Podle mého si zasloužila lepší hodnocení poroty," řekl. "Jsem rád, že domů vezeme alespoň bronz, to je velmi důležité pro budoucnost této podivné disciplíny u nás," konstatoval.

Vítězství na dosah

CHCETE SE ZAPOJIT?

Air Guitar je celosvětově rozšířená recesistická soutěž, ve které soutěžící předstírají hru na kytaru. Soutěže, která se koná od roku 1996, se účastní zástupci více než 20 zemí. Při krátkém vystoupení se soutěžící snaží co nejpřesvědčivěji navodit dojem, že mají v ruce hudební nástroj. Výkon mohou doprovázet tanečními kreacemi či pantomimou. Do světového finále postupují vítězové národních kol.

Na ještě lepší umístění v budoucnosti pomýšlí také závodnice. "Vítězství jsme měli na dosah ruky. Příští rok to zkusím znovu, doufám, že bude štěstí na naší straně," uvedla Müllerová. Vystudovaná inženýrka chemie je ženou mnoha zájmů; věnuje se také bojovým sportům i ochotnickému divadlu.

Česko již Müllerová na mistrovství světa podle Černého reprezentovala, i když ve velmi odlišné disciplíně. V roli pilota bezmotorového letadla se totiž před čtyřmi lety zúčastnila světového šampionátu, umístila se na dvacáté příčce.

Velice levná zábava

Nyní jí však učarovala imaginární kytara. "V Opavě, kde pracuji, je to jedna z mála možností, jak se opravdu pobavit, a tak se bavím," uvedla Müllerová. "Navíc je to velice levná zábava, ani kytaru si nemusíte kupovat," dodala.

Zástupce Česka se šampionátu poprvé zúčastnil loni, tehdejší reprezentant Bedřich "Babinoška" Lévi však porotu nepřesvědčil. Černý alespoň o Léviho finské misi natočil krátký dokumentární film Podivuhodná cesta za titulem mistra světa.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat