Pondělí 3. října 2022, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Poperte se s politiky, nabízí hra. Pozor na Okamurovu katanu nebo Zemanovu becherovku

Magazín

  6:48
PRAHA - Chtěli jste si někdy násilím vylít zlost na politiky? Máte možnost, ačkoliv jen virtuálně. V mobilní hře České politické boje si můžete vybrat jednoho ze šestnácti skutečných politiků a „probít“ se s ním skrze své oponenty až k prezidentskému křeslu či postu předsedy vlády.

Mobilní hra České politické boje, proti sobě staví tuzemské politiky. foto: České politické bojeReprofoto

„Vítejte v české politické aréně!“ hlásají vývojáři vystupující pod jménem RventertainmentCenter. Ve svém novém herním počinu určeným pro mobilní telefony a tablety proti sobě staví šestnáctku tuzemských politických osobností ze dvou posledních voleb. Vybrat si tak můžete ze stejného počtu herních módů: parlamentní nebo prezidentskou kampaň.

Komunisty tady po revoluci legitimizovali Havel, Klaus, Paroubek a Kalousek, tvrdí Babiš

Na jedné straně stojí politik, kterého si vyberete, na straně druhé pak některý z jeho konkurentů. Cílem hry je uštědřit protihráči co nejvíce ran a ubránit se těm jeho. Obtížnost soupeřů se přitom každým kolem zvyšuje.

Napjaté pěstní souboje se odehrávají v rozmanitých herních prostředích. Politici se tak mezi sebou perou například ve volební místnosti, před karlovarskou kolonádou nebo na Karlově mostě.

Mobilní hra České politické boje, proti sobě staví tuzemské politiky.

Každá postava má zároveň své jedinečné bojové schopnosti. Jestliže Jiří Drahoš je schopen svého oponenta ohrozit chemickou baňku, Miloš Zeman útočí lahví becherovky a Tomio Okamura katanou.

Satirická hra, která je dostupná na operačním systému Android i iOS, je navíc doplněna o reálné hlášky politiku. Hráči, kteří ji vyzkoušeli, proto doporučují hrát ji se zvukem. Vývojáři využili stejný koncept již loni v září v ukrajinské a o měsíc později v japonské verzi.

Autor:

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat