18. února 2018 6:48 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Poperte se s politiky, nabízí hra. Pozor na Okamurovu katanu nebo Zemanovu becherovku

Mobilní hra České politické boje, proti sobě staví tuzemské politiky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní hra České politické boje, proti sobě staví tuzemské politiky. | foto: České politické bojeReprofoto

PRAHA Chtěli jste si někdy násilím vylít zlost na politiky? Máte možnost, ačkoliv jen virtuálně. V mobilní hře České politické boje si můžete vybrat jednoho ze šestnácti skutečných politiků a „probít“ se s ním skrze své oponenty až k prezidentskému křeslu či postu předsedy vlády.

„Vítejte v české politické aréně!“ hlásají vývojáři vystupující pod jménem RventertainmentCenter. Ve svém novém herním počinu určeným pro mobilní telefony a tablety proti sobě staví šestnáctku tuzemských politických osobností ze dvou posledních voleb. Vybrat si tak můžete ze stejného počtu herních módů: parlamentní nebo prezidentskou kampaň.

Na jedné straně stojí politik, kterého si vyberete, na straně druhé pak některý z jeho konkurentů. Cílem hry je uštědřit protihráči co nejvíce ran a ubránit se těm jeho. Obtížnost soupeřů se přitom každým kolem zvyšuje.

Napjaté pěstní souboje se odehrávají v rozmanitých herních prostředích. Politici se tak mezi sebou perou například ve volební místnosti, před karlovarskou kolonádou nebo na Karlově mostě.

Mobilní hra České politické boje, proti sobě staví tuzemské politiky.

Každá postava má zároveň své jedinečné bojové schopnosti. Jestliže Jiří Drahoš je schopen svého oponenta ohrozit chemickou baňku, Miloš Zeman útočí lahví becherovky a Tomio Okamura katanou.

Satirická hra, která je dostupná na operačním systému Android i iOS, je navíc doplněna o reálné hlášky politiku. Hráči, kteří ji vyzkoušeli, proto doporučují hrát ji se zvukem. Vývojáři využili stejný koncept již loni v září v ukrajinské a o měsíc později v japonské verzi.

Lidovky.cz