Čtvrtek 2. července 2020svátek má Patricie 26 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Poperte se s politiky, nabízí hra. Pozor na Okamurovu katanu nebo Zemanovu becherovku

Mobilní hra České politické boje, proti sobě staví tuzemské politiky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní hra České politické boje, proti sobě staví tuzemské politiky. | foto: České politické bojeReprofoto

PRAHA Chtěli jste si někdy násilím vylít zlost na politiky? Máte možnost, ačkoliv jen virtuálně. V mobilní hře České politické boje si můžete vybrat jednoho ze šestnácti skutečných politiků a „probít“ se s ním skrze své oponenty až k prezidentskému křeslu či postu předsedy vlády.

„Vítejte v české politické aréně!“ hlásají vývojáři vystupující pod jménem RventertainmentCenter. Ve svém novém herním počinu určeným pro mobilní telefony a tablety proti sobě staví šestnáctku tuzemských politických osobností ze dvou posledních voleb. Vybrat si tak můžete ze stejného počtu herních módů: parlamentní nebo prezidentskou kampaň.

Na jedné straně stojí politik, kterého si vyberete, na straně druhé pak některý z jeho konkurentů. Cílem hry je uštědřit protihráči co nejvíce ran a ubránit se těm jeho. Obtížnost soupeřů se přitom každým kolem zvyšuje.

Napjaté pěstní souboje se odehrávají v rozmanitých herních prostředích. Politici se tak mezi sebou perou například ve volební místnosti, před karlovarskou kolonádou nebo na Karlově mostě.

Mobilní hra České politické boje, proti sobě staví tuzemské politiky.

Každá postava má zároveň své jedinečné bojové schopnosti. Jestliže Jiří Drahoš je schopen svého oponenta ohrozit chemickou baňku, Miloš Zeman útočí lahví becherovky a Tomio Okamura katanou.

Satirická hra, která je dostupná na operačním systému Android i iOS, je navíc doplněna o reálné hlášky politiku. Hráči, kteří ji vyzkoušeli, proto doporučují hrát ji se zvukem. Vývojáři využili stejný koncept již loni v září v ukrajinské a o měsíc později v japonské verzi.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.