Česko-slovenské mistrovství v točení piva ovládly ženy

Magazín

16:49
PRAHA - Vítězkou sedmého ročníku mistrovství České republiky a Slovenska v točení a servírování piva značky Stella Artois se stala Barbora Hebrová ze západočeského Stříbra. Také další místa na stupni vítězů patří ženám. Hebrová bude v tomto netradičním sportu reprezentovat obě země 29. října 2009 na světovém finále v New Yorku.

Soutěže se zúčastnilo 30 barmanů. Mezi sedmičku nejlepších postoupilo šest žen a jeden muž, který v celkovém hodnocení skončil na pátém místě. Druhá se umístila Markéta Rálišová z Pardubic a třetí místo obsadila Tereza Ševčíková z Orlové-Lutyně.

Na preciznost a umění soutěžících dohlížela sedmičlenná porota, jíž předsedal známý milovník jídla Pavel Maurer.

"Těší mě, že i v tomto oboru se stále více prosazují ženy. Stejně tak jsem potěšen, že se u nás mění přístup k pivní kultuře, že se začínáme kromě kvantity orientovat i na kvalitu, na vychutnání si nápoje spolu s dobrým jídlem," zhodnotil Maurer výsledek soutěže.