Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko zná třetí SuperStar: Zbyňka Drdu

Magazín

  7:31
PRAHA - Vítězem třetí řady soutěže začínajících zpěváků Česko hledá SuperStar se dnes stal Zbyněk Drda. Devatenáctiletý student z Karlových Varů dostal od diváků pořádající televize Nova 57 procent hlasů.

Třetí česká SuperStar Zbyněk Drda. foto: Stanislav PeškaČTK

Na druhém místě tak skončil o rok starší David Spilka z Olomouce.

"Pokusím se vás nezklamat, když už jste mě dostali tak daleko," řekl po vyhlášení výsledku Drda, který si vítězstvím "vyzpíval" možnost natočit debutové album u vydavatelství SonyBMG. Podle informací Novy by se jeho deska měla na pultech prodejen objevit v polovině března příštího roku.

Podle porotce Ondřeje Hejmy bylo finálové klání velmi vyrovnané, nicméně o "pověstný kousíček" byl lepší Spilka. Zbylí porotci Ilona Csáková a Eduard Klezla naopak favorizovali Drdu. Csáková ovšem podotkla, že ne vždy triumf v soutěži připadne tomu, kdo je nejlepší.

"Pro mě ten nezaměnitelný, který tady chybí na naší scéně, je Zbyněk Drda," zhodnotil šance obou finalistů hlasový pedagog Klezla.

Závěrečné finálové kolo soutěže Nova odvysílala v přímém přenosu z Malé sportovní haly na pražském Výstavišti. Program večera zahájili oba soutěžící společným duetem, zazpívali písničku Dancing in the Street od Davida Bowieho a Micka Jaggera.

Poté každý z nich předvedl vlastní verzi novinky Srdce pátrají, kterou napsal Honza Horáček a otextoval Radek Šlangal. Písničku v podání vítěze si budou lidé moci ihned po skončení finále stáhnout z internetu prostřednictvím hudebního portálu www.i-legalne.cz.

Třetí skladbu si soutěžící mohli vybrat z písní, které zazpívali již v dřívějších soutěžních kolech. Spilka zvolil Behind Blue Eyes od Limp Bizkit, Drda písničku Can You Feel The Love Tonight z repertoáru Eltona Johna.

Na závěr zazněly písničky Chci zas v tobě spát od Davida Kollera ve Spilkově podání a hit Mandy, který zazpíval Drda. "Jedno je jisté, třetí česká SuperStar bude hvězda jako prase," prohlásil ještě před vyhlášením celkového vítěze moderátor soutěže Leoš Mareš.

Svou spokojenost s kvalitou výkonů obou zpěváků netajil ani člen poroty Ondřej Hejma. "Tohle je nejlepší finále, jaké já v dějinách SuperStar pamatuju," konstatoval Hejma, který soutěžní porotě předsedal v prvním ročníku soutěže.
Autoři: ,

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat