4. července 2011 13:44 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Český sklář odlil dlaň Ringo Starra

Ringo Starr na koncertu v Rize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ringo Starr na koncertu v Rize | foto: Reuters

PRAHA Český sklář Jan Huňát vytvoří několik křišťálových odlitků dlaně bývalého člena legendárních Beatles Ringa Starra. Jeden z nich dostane slavný hudebník, druhý bude věnován pro dražbu UNICEF a třetí bude vystaven v terezínské galerii Huňát. Starr věnoval otisk své dlaně na konci června u příležitosti svého pražského koncertu, řekl Alexander Huňát.

Starr si pro svůj křišťálový otisk vytvořil vlastní design a se sklářem
živě diskutoval o možnostech výroby. "Tím tento umělecký předmět získává osobitější ráz charakterizující tuto výjimečnou osobnost," podotkl Huňát.

Dlaň Havla i Wintona
Lidé si budou moci dílo prohlédnout v umělcově terezínské galerii, která bude otevřena v září. Kromě Starrova otisku budou k vidění i otisky dlaně Václava Havla, Sira Nicholase Wintona, Arnošta Lustiga, bývalého šachového velmistra Anatolije Karpova nebo tenisty Ivana Lendla. Materiál a výroba všech kusů financuje dílna Jana Huňáta.

Jeden takzvaný křišťálový dotek věnuje Huňát se souhlasem Ringa Starra i Českému výboru UNICEF za účelem dražby ve prospěch společného projektu na podporu dětí v rozvojových zemích. Pro tyto účely získá Český výbor UNICEF i otisk ruky bývalého prezidenta Václava Havla.

ČTK

PŘÍBĚH ALKOHOLIČKY: Už nemůžu, dnes přestávám pít
PŘÍBĚH ALKOHOLIČKY: Už nemůžu, dnes přestávám pít

Rozhodla jsem se, že přestanu pít. Dnešku budu říkat Den Nula. Den, kdy jsem si načetla spoustu informací o tom, jak na to. Den, kdy jsem zlikvidovala všechny lahve. Ani nevím, kolikátého je, protože takové to: od pondělka, od prvního, od ledna přestanu, nefunguje.

Najdete na Lidovky.cz