Sobota 25. ledna 2020svátek má Miloš -4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Český student vsadil, vyhrál, ale tiket roztrhal. Matce přesto koupil auto

Loterie (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Loterie (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Příběh jako z bláznivé komedie o roztržitém zamilovaném sázkaři zažil počátkem prosince jistý pražský student. Nejprve vsadil do loterie čísla, jež vybral podle narozenin svých a přítelkyně. Potom vyhrál milion korun, ale nevšiml si toho a tiket roztrhal.

Nakonec útržky tiketu přece jen vylovil z koše a šel požádat o vyplacení výhry. Peníze dostane a koupí za ně kromě jiného nové auto mamince. O příhodě informoval mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Dvacetiletý maturant ze soukromé školy Lukáš si 2. prosince vsadil do loterie zvané Meloun. Uhodl požadovaných osm z osmdesáti možných čísel - ke správným tipům 5, 8, 17, 26, 31, 45, 52 a 68 dospěl tak, že vybral datum svého narození i den, kdy se narodila jeho přítelkyně, součet těchto čísel a dvojnásobek data dívčiných narozenin.

Číslo Jágrova dresu
I další vybraná čísla mapovala příběh výhercovy lásky - den prvního setkání i první schůzky s vyvolenou dívkou. Poté již stačilo spolu s číslem dresu slavného hokejisty Jaromíra Jágra vsadit poslední dvojčíslí letopočtu, v němž se narodil Lukášův dědeček, a bylo vyhráno.

To ovšem Lukáš ještě nevěděl; tiket si totiž špatně zkontroloval, roztrhal ho a vyhodil. "Kdyby sis radši každou tu dvacku dal stranou a šetřil," slyšel od své vyvolené. Na sázení ovšem nezanevřel a když si o den později kontroloval další tiket, uvědomil si svůj omyl a útržky vítězného tiketu vylovil z koše.

Rok 2010 v obrazech

I když se Lukáš obával, že se možná roztrháním tiketu o výhru připravil, nakonec příběh skončil happyendem. Kancelář mu nárok na výhru přiznala. Rozhodl se, že z ní koupí auto mamince a zbytek uspoří jako základ na budoucí koupi bytu.

Sázet Lukáš rozhodně nepřestane, s výhrou v podobné výši ale už nepočítá. "Těžko bych znovu vymyslel tak originální čísla, to bych si musel najít novou přítelkyni," vysvětlil.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...