Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cestující skočil na ranvej a snažil se doběhnout letadlo. Nebylo jeho

Magazín

  11:04aktualizováno  12:54
MADRID - Muž seskočil z nástupního můstku na vzletovou dráhu a snažil se doběhnout letadlo, které se chystalo vzlétnout. Museli zasáhnout zaměstnanci letiště a vysvětlit pasažérovi, že letadlo, které dobíhá není jeho.

Muž dobíhá letadlo foto: Lidovky.cz

Zaměstnanci letiště Barajas v Madridu zaznamenali v pondělí pasažéra, který skočil na vzletovou plochu a začal utíkat za letadlem, informoval o tom španělský deník El País.

Muž, podle informací civilní gardy, překročil nástupní bránu díky své kartě, jakmile však viděl letadlo společnosti Ryanair chystající se vzlétnout, prošel požárním nouzovým východem a skočil na vzletovou plochu z nástupního můstku z výšky tří metrů i se svými zavazadly. Pasažér utíkal za letadlem, které již bylo v pohybu, dokud ho zaměstnanci letiště nezachytili a nevysvětlili mu, že to není jeho letadlo.

Letadlo na Kanárské ostrovy v té době ještě stálo na ploše a nabíralo cestující. Civilní garda, poté co obdržela zprávu o zběhlém pasažérovi, kontaktovala posádku letu na Kanárské ostrovy, aby identifikovala pasažéra a vzala jej na palubu.

Pasažér nebyl zatčen, přestože porušil bezpečnostní opatření, za jejichž porušení hrozí podle zákona o letectví pokuta do výše 1,2 milionu korun.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat