Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chcete mít 'nejlepší zaměstnání na světě'? Hlaste se, jsou další volná místa

Magazín

  10:17
SYDNEY - Premiérka australského státu Queensland ve čtvrtek oznámila, že na "nejlepším zaměstnání na světě", tedy správcovství tropického ostrova Hamilton u Queenslandu, se budou moci podílet další čtyři lidé. Za tímto účelem se bude v září losovat. Vítěz loterie pak bude moci pozvat tři své přátele, aby na tomto rajském ostrově strávili zbytek letošního roku.

Vítěz soutěže - Brit Ben Southall - ukazuje ostrov své přítelkyni. foto: Reuters

"Tito čtyři přátelé stráví nejkrásnější prázdniny svého života," prohlásila ministryně Anna Blighová. Upřesnila, že nebudou pobírat žádnou mzdu, ale že se budou velmi dobře bavit.

Tito čtyři lidé se připojí k Britovi Benu Southallovi, kterému se podařilo získat "nejlepší zaměstnání na světě" letos v květnu. Na šest měsíců se stal správcem rajského ostrova Hamilton a k jeho úkolům patří průzkum ostrovů Velkého bariérového útesu, plavání a šnorchlování. Kromě toho musí občas nakrmit ryby, vybrat ostrovní poštu a podělit se o své dojmy a fotografie se čtenáři internetového blogu. Southall za to dostane 150.000 australských dolarů (asi dva miliony korun).O nejlepší práci na světě se ucházelo téměř 35.000 lidí téměř z celého
světa. Tato iniciativa má dát nový impulz reklamní kampani turistických úřadů státu Queensland, která již podle nich měla velký úspěch.

Ředitel queenslandského úřadu pro turistiku Anthony Hayes zdůraznil, že po kampani s nejlepším zaměstnáním na světě se počet rezervací pobytů v regionu zvýšil o 15 až 20 procent.

Southall mezitím na svých internetových stránkách přiznal, že prozkoumat stovky ostrovů za šest měsíců je pro jednoho člověka nemožný úkol.
Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...