Úterý 26. května 2020svátek má Filip 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Chcete mít 'nejlepší zaměstnání na světě'? Hlaste se, jsou další volná místa

Vítěz soutěže - Brit Ben Southall - ukazuje ostrov své přítelkyni. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítěz soutěže - Brit Ben Southall - ukazuje ostrov své přítelkyni. | foto: Reuters

SYDNEY Premiérka australského státu Queensland ve čtvrtek oznámila, že na "nejlepším zaměstnání na světě", tedy správcovství tropického ostrova Hamilton u Queenslandu, se budou moci podílet další čtyři lidé. Za tímto účelem se bude v září losovat. Vítěz loterie pak bude moci pozvat tři své přátele, aby na tomto rajském ostrově strávili zbytek letošního roku.

"Tito čtyři přátelé stráví nejkrásnější prázdniny svého života," prohlásila ministryně Anna Blighová. Upřesnila, že nebudou pobírat žádnou mzdu, ale že se budou velmi dobře bavit.

Tito čtyři lidé se připojí k Britovi Benu Southallovi, kterému se podařilo získat "nejlepší zaměstnání na světě" letos v květnu. Na šest měsíců se stal správcem rajského ostrova Hamilton a k jeho úkolům patří průzkum ostrovů Velkého bariérového útesu, plavání a šnorchlování. Kromě toho musí občas nakrmit ryby, vybrat ostrovní poštu a podělit se o své dojmy a fotografie se čtenáři internetového blogu. Southall za to dostane 150.000 australských dolarů (asi dva miliony korun).O nejlepší práci na světě se ucházelo téměř 35.000 lidí téměř z celého
světa. Tato iniciativa má dát nový impulz reklamní kampani turistických úřadů státu Queensland, která již podle nich měla velký úspěch.

Ředitel queenslandského úřadu pro turistiku Anthony Hayes zdůraznil, že po kampani s nejlepším zaměstnáním na světě se počet rezervací pobytů v regionu zvýšil o 15 až 20 procent.

Southall mezitím na svých internetových stránkách přiznal, že prozkoumat stovky ostrovů za šest měsíců je pro jednoho člověka nemožný úkol.
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Víte, jak neplýtvat potravinami a uchovat je co nejdéle čerstvé a plné vitamínů?
Víte, jak neplýtvat potravinami a uchovat je co nejdéle čerstvé a plné vitamínů?

Téměř v každé domácnosti se někdy zbytečně vyhazují potraviny, nejčastěji ovoce a zelenina. Přitom moderní vychytávky nám pomohou s lepším uchováváním a prodloužením trvanlivosti. Jaké to jsou?