28. prosince 2009 19:19 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Chcete se pomstít? Pošlete svému šéfovi poštou kravský hnůj

Kravský hnůj - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kravský hnůj - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PAŘÍŽ Francouzi vynalezli nový způsob, jak se někomu pomstít. Zájemci mohou na vybranou adresu odeslat poštou balík s notně zapáchajícím kravským hnojem. Aby pomsta byla opravdu sladká, v zásilce může být pro "obdarovaného" i pěkně šťavnatý vzkaz.

Služby za 8,5 eura (225 korun) nabízí internetová stránka fumier.com (hnuj.com), kterou údajně od 18. prosince, kdy začala fungovat, využilo již 180 zájemců. Stránku přitom denně navštíví kolem 5000 lidí.

Obal balíčku hnoje, který můžete poslat jako pomstu.

Šedesát až 70 procent zájemců je podle autora nápadu Oliviera Legranda z pařížské oblasti. Městští lidé patrně nejvíce považují za povedené, že mohou páchnoucí směs poslat například svým bývalým partnerům nebo exšéfům.

Obsah v průsvitném obalu je uložen v dřevěné krabici, na níž je obrázek krávy s roztomilým kukučem s pláštěm Supermana.

Čtyřicetiletý Legrand, který se jinak živí jako umělecký ředitel komunikační agentury, se domnívá, že obsah balíku má příjemce pořádně překvapit, ale zároveň nemá přijít o svůj žertovný náboj.

Hnůj pochází od montbéliardských krav z jurských hor, takže prý zapáchá víc než je průměr a přitom si udržuje svou konzistenci.

Legrand prý už musel také některé objednávky cenzurovat. Nemohl morálně strávit, že někteří místní politici dostali neblahý nápad, že by poslali takovýto dárek pod stromeček svým politickým soupeřům.

Služba zatím funguje jen ve Francii, za příslušný poplatek by možná mohla fungovat i do zahraničí.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz