15. října 2009 21:58 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Chlapec přežil díky Simpsonovým, nyní bude vystupovat v dokumentu o nich

Animovaná rodinka Simpsonových. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Animovaná rodinka Simpsonových. | foto: FOXReprofoto

LOS ANGELES Dvanáctiletý anglický chlapec Alex Hardy se stane jedním z aktérů nového dokumentu o legendární rodině Simpsonových. Ten by měl při příležitosti dvacetiletého výročí od vzniku pořadu zmapovat to, jak kreslený seriál ovlivnil životy svých fanoušků. A Hardy je pro to ideální příklad, Simpsonovým totiž vděčí za svůj život.

Alexovi bylo deset, když mu jeho nejlepší kamarád Aiden Bateman zachránil život. Stalo se to poté, co se Alex zakousl do sendviče. Sousto mu zaskočilo a chlapec marně lapal po dechu. Aiden mu život zachránil tím, že provedl Heimlichův manévr, který předtím viděl v epizodě s názvem Homer na pálce. (Heimlichův manévr spočívá ve zvýšení tlaku na dýchací trubici.)

Aiden si vzpomněl na díl, kdy se Homer zakousnul do koblihy během softbalového zápasu, plakát vysvětlující Heimlichův manévr byl přitom v tu chvíli právě za kreslenou postavičkou.

Aidenova pohotovost, kterou projevil v kantýně střední školy v anglickém Wakefieldu před dvěma roky, by se nyní měla stát součástí nového dokumentu. Natáčet ho bude Morgan Spurlock, který stojí mimo jiné za snímkem Super Size Me. Spurlock kvůli dokumentu "projel" všech 440 dílů.


Alexe podle britského listu The Daily Telegraph překvapilo, že se jeho zážitek dostal do filmu. "Předstírat, že se dusím, nebylo zrovna pěkné. Je ale úžasné být součástí dvacetiletého výročí Simpsonových. Stále jsem fanouškem," řekl.