31. července 2009 15:52 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Chorvatský novinář dostal padáka kvůli tričku, uráželo vládu

Kameraman - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kameraman - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

ZÁHŘEB Chorvatský kameraman soukromé televize RTL dostal výpověď kvůli nápisu na tričku. Na čtvrteční zasedání vlády totiž přišel v triku, na kterém v angličtině stálo: "Nepotřebuji sex; dennodenně se mnou vyjebává vláda." Kameramana se zastalo sdružení chorvatských novinářů.

Fotografie provinilého novináře se objevila v dnešním chorvatském tisku. Kameramana si ve skupině novinářů při zasedání vlády všimla premiérka Jadranka Kosorová. "Vyzývám naše hosty, kteří jsou na zasedání vlády, aby nás neuráželi a neponižovali. Takový postoj nebudu tolerovat," řekla a dodala, že urážky nepředstavují svobodu tisku.

Chorvatská televize RTL vyslovila nad incidentem politování a oznámila, že s inkriminovaným kameramanem přerušila spolupráci, protože porušil etický kodex své profese a poškodil pověst této instituce.

Proti propuštění novináře dnes protestovalo Sdružení chorvatských novinářů (HND). "Jsme nepříjemně překvapeni propuštěním kameramana Ivana Cvirna. Rozhodnutí bylo patrně přijato po intervenci premiéry Jadranky Kosorové, která na zasedání vlády ve čtvrtek neocenila nápis na jeho tričku," uvedla HND v prohlášení.

Chorvatský tisk dnes komentoval incident slovy, že kameraman se odvážil říci jen to, co si myslí spousta Chorvatů.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz