Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 19 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Chovatele v Ostravě uštkl jedovatý had

Had - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Had - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Čtyřiatřicetiletého chovatele uštkl ráno doma v Ostravě-Přívozu do ruky jedovatý had. Údajně šlo o křovináře z čeledi chřestýšovitých hadů. Po prvotním ošetření se lékaři rozhodli transportovat vrtulníkem muže na specializované oddělení do Prahy.

Měl nateklou ruku, byl při vědomí, sdělili mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl a lékař ostravské fakultní nemocnice Jakub Foldyna.

"Hlášení o uštknutí v bytě v Ostravě-Přívoze jsme dostali po 07:00 s tím, že se jednalo o jedovatého hada," uvedl. Podle serveru Deník.cz začal chovatel krátce po uštknutí kolabovat. Jeho manželka proto zalarmovala záchrannou službu.

"Muž měl po uštknutí v oblasti ruky otok. K selhávání životních funkcí však u něho nedocházelo. Převezli jsme ho na urgentní příjem fakultní nemocnice," dodal Humpl.

Lékaři fakultní nemocnice se rozhodli zkonzultovat případ s pražskými specialisty. "Dostali jsme informaci, že šlo o hada křovináře z rodu chřestýšovitých. Muže jsme ošetřili. Jeho stav jsme konzultovali se specialistou v Praze, který si ho vyžádal do Prahy. Muže jsme nakládali při vědomí a ve stabilizovaném stavu. Ale ten se může změnit, dá se očekávat zhoršení," uvedl lékař.

Záchranáři muže transportují na Toxikologické centrum Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. V něm mají pro uštknutého chovatele zajistit sérum.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...