Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chovatele v Ostravě uštkl jedovatý had

Magazín

  14:00
Čtyřiatřicetiletého chovatele uštkl ráno doma v Ostravě-Přívozu do ruky jedovatý had. Údajně šlo o křovináře z čeledi chřestýšovitých hadů. Po prvotním ošetření se lékaři rozhodli transportovat vrtulníkem muže na specializované oddělení do Prahy.
Had - ilustrační foto

Had - ilustrační foto foto: Shutterstock

Měl nateklou ruku, byl při vědomí, sdělili mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl a lékař ostravské fakultní nemocnice Jakub Foldyna.

"Hlášení o uštknutí v bytě v Ostravě-Přívoze jsme dostali po 07:00 s tím, že se jednalo o jedovatého hada," uvedl. Podle serveru Deník.cz začal chovatel krátce po uštknutí kolabovat. Jeho manželka proto zalarmovala záchrannou službu.

"Muž měl po uštknutí v oblasti ruky otok. K selhávání životních funkcí však u něho nedocházelo. Převezli jsme ho na urgentní příjem fakultní nemocnice," dodal Humpl.

Lékaři fakultní nemocnice se rozhodli zkonzultovat případ s pražskými specialisty. "Dostali jsme informaci, že šlo o hada křovináře z rodu chřestýšovitých. Muže jsme ošetřili. Jeho stav jsme konzultovali se specialistou v Praze, který si ho vyžádal do Prahy. Muže jsme nakládali při vědomí a ve stabilizovaném stavu. Ale ten se může změnit, dá se očekávat zhoršení," uvedl lékař.

Záchranáři muže transportují na Toxikologické centrum Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. V něm mají pro uštknutého chovatele zajistit sérum.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...