24. března 2014 19:15 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Cimrman zavítal do Afriky. Nigerijci dobývali severní pól

Představení se u publika setkalo s úspěchem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Představení se u publika setkalo s úspěchem. | foto: Foto: Velvyslanectví České republiky v Abuji

ABUJI Jára Cimrman nepřestává dobývat svět. Nigerijský divadelní soubor nacvičil ve spolupráci s tamním českým velvyslanectvím Cimrmanovu hru Dobytí severního pólu. Netradiční představení se prý setkalo s úspěchem.

Podle tiskové zprávy českého velvyslanectví si divadelní soubor Jos Repertory Thetre si s tématem poradil velmi dobře. Představení ve velkém sále budovy Merit House v Abuji shlédlo 180 lidí a setkalo se s úspěchem. Překážkou nebyl ani kontext Cimrmanových her, který může nezasvěcené diváky snadno zmást.

Herci se na představení dobře připravili a na jevišti tak nechyběly improvizované kulisy v podobě lyží, saní i molitanového sněhu. 

ČTĚTE TAKÉ

Dobytí severního pólu však není prvním českým představením, které se soubor rozhodl nacvičit. Již loni si herci ve spolupráci s českým velvyslanectvím úspěšně vyzkoušeli hru Václava Havla Audience.

ttrTomáš Trnka

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz