Pondělí 14. června 2021svátek má Roland 22 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Čína otevře první park sexu

Čínský park sexu  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čínský park sexu | foto: AFP

PEKING Čína buduje svůj první tematický park otevřeně se zabývající sexem. Gigantické skulptury genitálií a nejrůznější lechtivé exponáty nepochybně vženou mnohým návštěvníkům ruměnec do tváří. V zemi jsou totiž hovory o sexu stále ještě tabu, píše agentura Reuters.

Love Land, neboli Země lásky, otevře své brány v říjnu ve městě Čchung Čching na jihozápadě Číny. Nabídne expozice umožňující nahlédnout do historie sexu a také poučení, jak správně používat kondom. Chybět nebude ani kurz sexuálních technik, napsal list China Daily.

Fotografie hlavního vchodu ukazují vstupní sochu s názvem parku, na němž obkročmo stojí gigantické torzo ženského těla od pasu dolů, na jehož bocích se skví rudá tanga.

Podle manažera parku Lu Siao-čchinga bude tematický park lidem pomáhat, aby si "užili harmonického sexuálního života". "Budujeme park pro dobro veřejnosti," prohlásil. "Sex je v Číně tabuizovaným tématem, ale lidé potřebují mít lepší přístup k informacím o něm." Sex rozhodně není v Číně tématem otevřených diskusí. Podle oficiálních údajů se jen sedmi procentům žen a asi osmi procentům mužů dostane v případě sexuálních problémů odborné pomoci.

Vášnivé debaty o sex parku
Počátkem letošního roku zahájila vláda ve snaze skoncovat s některými tabu celostátní osvětovou kampaň na téma sex. Jejím cílem je ponouknout lidi, aby vyhledávali léčbu sexuálně přenosných nemocí a neplodnosti.

Inspirací k založení parku byla podle listu obdobná atrakce na jihokorejském ostrově Čedžu, rovněž pojmenovaná Loveland.

Zdá se, že čínský Love Land pomáhá rozproudit debatu. Celé měsíce před jeho otevřením už vyvolává vášnivé debaty mezi bloggery v kyberprostoru.

Vulgární a odpudivé?
"To je tedy příliš!" napsal blogger pod přezdívkou Autumn Rain na populárním čínském portálu baidu.com. "Je to dobré jen k tomu, aby se člověku rychleji rozbušilo srdce." Jiný blogger s přezdívkou Big Scandal se domnívá, že "v zámoří by byl takový park považován za umění. Ale v Čchung Čchingu to není nic jiného než vulgarita".

Další bloggeři nápad podporují. "Nic proti tomu nemám. Lidé potřebují začít se sexuální výchovou v mládí, protože pokud jde o sex, má Čína problémy," myslí si Eaglefly.

Manažer parku Lu Siao-čching takovou diskuzi vítá. "Je normální, že to vyvolalo takovou odezvu," míní. "Zjistil jsem, že většina lidí můj nápad vítá. Musím se mít ale na pozoru, aby park nepůsobil vulgárně a odpudivě."

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...