Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čína otevře první park sexu

Magazín

  14:59
PEKING - Čína buduje svůj první tematický park otevřeně se zabývající sexem. Gigantické skulptury genitálií a nejrůznější lechtivé exponáty nepochybně vženou mnohým návštěvníkům ruměnec do tváří. V zemi jsou totiž hovory o sexu stále ještě tabu, píše agentura Reuters.

Čínský park sexu foto: AFP

Love Land, neboli Země lásky, otevře své brány v říjnu ve městě Čchung Čching na jihozápadě Číny. Nabídne expozice umožňující nahlédnout do historie sexu a také poučení, jak správně používat kondom. Chybět nebude ani kurz sexuálních technik, napsal list China Daily.

Fotografie hlavního vchodu ukazují vstupní sochu s názvem parku, na němž obkročmo stojí gigantické torzo ženského těla od pasu dolů, na jehož bocích se skví rudá tanga.

Podle manažera parku Lu Siao-čchinga bude tematický park lidem pomáhat, aby si "užili harmonického sexuálního života". "Budujeme park pro dobro veřejnosti," prohlásil. "Sex je v Číně tabuizovaným tématem, ale lidé potřebují mít lepší přístup k informacím o něm." Sex rozhodně není v Číně tématem otevřených diskusí. Podle oficiálních údajů se jen sedmi procentům žen a asi osmi procentům mužů dostane v případě sexuálních problémů odborné pomoci.

Vášnivé debaty o sex parku
Počátkem letošního roku zahájila vláda ve snaze skoncovat s některými tabu celostátní osvětovou kampaň na téma sex. Jejím cílem je ponouknout lidi, aby vyhledávali léčbu sexuálně přenosných nemocí a neplodnosti.

Inspirací k založení parku byla podle listu obdobná atrakce na jihokorejském ostrově Čedžu, rovněž pojmenovaná Loveland.

Zdá se, že čínský Love Land pomáhá rozproudit debatu. Celé měsíce před jeho otevřením už vyvolává vášnivé debaty mezi bloggery v kyberprostoru.

Vulgární a odpudivé?
"To je tedy příliš!" napsal blogger pod přezdívkou Autumn Rain na populárním čínském portálu baidu.com. "Je to dobré jen k tomu, aby se člověku rychleji rozbušilo srdce." Jiný blogger s přezdívkou Big Scandal se domnívá, že "v zámoří by byl takový park považován za umění. Ale v Čchung Čchingu to není nic jiného než vulgarita".

Další bloggeři nápad podporují. "Nic proti tomu nemám. Lidé potřebují začít se sexuální výchovou v mládí, protože pokud jde o sex, má Čína problémy," myslí si Eaglefly.

Manažer parku Lu Siao-čching takovou diskuzi vítá. "Je normální, že to vyvolalo takovou odezvu," míní. "Zjistil jsem, že většina lidí můj nápad vítá. Musím se mít ale na pozoru, aby park nepůsobil vulgárně a odpudivě."

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat