24. ledna 2010 14:45 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Čína zasáhla proti playbacku, zpěvačky musí zaplatit pokutu

Asijská zpěvačka - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Asijská zpěvačka - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PEKING Čína má první oběti loni vyhlášeného boje proti koncertům zpívaným na playback. Jsou jimi dvě mladé zpěvačky, které si údajně vypomohly zvukovým záznamem v zářijovém koncertu v jihozápadním S'-čchuanu. Informovala o tom čínská média.

Čínské ministerstvo kultury loni v srpnu zveřejnilo nařízení, podle kterého dostanou zpěváci pokutu, pokud budou při koncertech zpívat na playback a "klamat tak publikum".

Debatu o zpěvu na playback vyvolal incident na zahajovacím ceremoniálu Olympijských her v Pekingu, kde tak organizátoři nechali "zpívat" čínskou dívku. Rozhodnutí hájili tím, že skutečná zpěvačka pro podívanou, která se vysílala do celého světa, nebyla dost roztomilá.

Zpěvačky Jin Jou-cchan a Fang C'-jüan budou muset zaplatit celkem 80 000 jenů (přes 217 000 korun).

Lidovky.cz, ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz