9. června 2010 17:04 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Číňan žije dva roky v telefonní budce, ve dne spí a v noci žebrá

Muž, který žije v telefonní budce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž, který žije v telefonní budce. | foto: Reprofoto

Dva roky žije v telefonní budce v čínském městě Ta-lian muž, který odmítá říci své jméno a také odmítá s kýmkoli komunikovat. Ve dne spí a v noci vychází a žebrá o jídlo.

Muž spí stočený do klubíčka na několika polštářích. Svůj domov se snaží ale vylepšit. Vedle sebe má čistě vymyté nosiče na jídlo a lahve s minerální vodou. Náhradní šaty má pověšené u stropu, píše list Bandao Morning Post.

Správce sousedního domu tvrdí, že muž udržuje dobrou osobní hygienu a myje se na veřejných zařízeních.

"Nosí sice staré a zašívané oděvy, ale vypadá velmi čistě. Často kontroluje svůj vzhled v nějakém zrcadle a upravuje si vousy," řekl správce.

"Hovoří jen se svým obrazem v zrcadle, ale nikdy nepromluví s nikým jiným. Občas mu nabídneme nějaké jídlo, ale on ho nepřijímá. Přitom nepromluví ani slovo."

Telefonní budka je v rušné části města, ale muž si zvykl ignorovat zvědavé kolemjdoucí. "Chceme najít jeho rodinu a poslat ho domů. Ale on nikdy s nikým nepromluví. Je těžké zjistit, jak bychom mu mohli pomoci," cituje list představitele místní správy.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!