20. srpna 2016 6:22 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Číňanka po pádu z parníku přežila v moři téměř 40 hodin

Majestátní parník (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Majestátní parník (ilustrační foto) | foto: Lidovky.cz

PEKING Téměř 40 hodin přežila Číňanka v moři, do kterého spadla z výletního parníku při plavbě z Šanghaje do Jižní Koreje, informovala dnes stanice BBC. Žena se zřítila do moře ve středu večer, když se příliš naklonila přes zábradlí. Její zmizení se zjistilo až o několik hodin později a i rodiče ji pokládali za mrtvou.

Avšak v pátek ráno ji našli náhodou a překvapivě živou rybáři. Otec jednatřicetileté ženy, která vydržela tak dlouho střídavě plavat a šlapat vodu, odmítl uvěřit, že je naživu, dokud neuslyšel její hlas, uvedla podle BBC čínská média.

Číňanka, představená veřejnosti jako 175 centimetrů vysoká Fan, vyvázla bez újmy, jen ruce měla požahané od medúz. „Nepila a nejedla v moři 38 hodin a přežila? To je zázrak,“ napsal podle britské zpravodajské stanice jeden z mnohých uživatelů sociálních sítí, kteří neskrývají své překvapení. Mezi vzkazy se objevil i názor, že by tato Číňanka mohla závodit na olympijských hrách.

Podle čínských médií ženě pomohla nejen silná vůle, ale i dobrá fyzická kondice. Začala plavat v pěti letech a rovněž na univerzitě se věnovala sportu. Média poznamenala, že již pád z horní paluby ve výšce asi sedmi podlaží byl nebezpečný. Komentáře si ale především kladou otázku, jak mohla přežít nízkou teplotu moře v oblasti incidentu, dodala BBC.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.