Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Číňanky zoufale touží porodit děti v roce draka

Magazín

  10:07
AUCKLAND - Třicetiletá Bevan Chuangová zoufale touží porodit dítě v roce draka a jejím plánům zřejmě nezabrání ani fakt, že v současné době nemá žádného partnera. Hongkongská rodačka, která nyní žije a pracuje v novozélandském Aucklandu, s požehnáním své matky hledá dárce, který by jí umožnil počít co nejrychleji potomka prostřednictvím umělého oplodnění, píše deník The New Zealand Herald.
Mladá Číňanka (ilustrační foto)

Mladá Číňanka (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Mnozí Číňané považují rok draka za nejpříznivější pro narození dítěte. Ti, kdo přijdou na svět pod tímto pátým, nejmocnějším znamením čínského zvěrokruhu, bývají údajně výjimeční, cílevědomí, nezávislí lidé, kteří jsou předurčeni k úspěchu.

Bevan Chuangová se sama narodila ve znaku kohouta a je přesvědčena, že "dračí dítě" je dokonalou volbou, protože tato dvě znamení se údajně nejlépe doplňují. "Čekat 12 let na další rok draka není pro mne možné, protože to už mi bude 42," vysvětluje.

Rok draka přinese nový rekord

Dawn Chongová původem z Malajsie, která je ve třetím měsíci těhotenství, říká, že je šťastná, že bude rodit na Novém Zélandu. "Moje kamarádky v Malajsii, které čekají dítě, jsou zoufalé z tamního šílenství. Jen těžko se jim daří objednat se na pravidelné kontroly, prý i lékařky a zdravotní sestry čekají dračí děti a odcházejí houfně na mateřskou dovolenou," popisuje Chongová.

Čínská média předpovídají, že rok draka přinese nový rekord v počtu narozených dětí v Číně, kde mnohé porodnice jsou již od srpna zarezervované a poplatky za postnatální péči šplhají vzhůru závratnou rychlostí.

Expertka umění feng-šuej Janet Chanová připomíná, že žádné znamení čínského zvěrokruhu nelze srovnávat s významem draka, jenž symbolizuje moc, sílu a štěstí. Čínští císaři používali draka jako symbol imperiální moci. "Spousta rodičů se domnívá, že děti narozené v roce draka budou požehnány stejnými vladařskými znaky," podotýká.

Podle Chanové také řada rodičů pojmenuje své děti přízviskem "drak", v mandarínštině "lung", protože věří, že to jejich životům dodá "sílu a rovnováhu".

Mezi osobnosti, které mají slovo "drak" ve jméně, patří hvězda akčních filmů a ikona bojového umění kung-fu Bruce Lee (Li Siao-lung) či singapurský premiér Lee Hsien Loong. Podle lunárního kalendáře začíná rok draka 23. ledna a potrvá do 9. února 2013.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat