Čtvrtek 6. května 2021svátek má Radoslav 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Čínská policie zrušila soutěž miss homosexuálů, hodinu před začátkem

Soutěžící soutěže krásy homosexuálů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soutěžící soutěže krásy homosexuálů | foto: ČTK

PEKING Jen pouhou hodinu před slavnostním zahájením zrušila čínská policie soutěž krásy homosexuálů. Mělo se jednat o první klání tohoto typu. Jak napsaly světové agentury, důvodem prý byl nesprávný postup pro získání povolení ke konání soutěže.

Soutěž Mr. Gay China se měl konat v luxusním nočním klubu v čínském hlavním městě a součástí měla být také módní přehlídka. Hodinu před zahájením akce tam však přišla policie a prohlásila, že se konat nemůže, uvedl organizátor Pen Čang.

"Řekli, že s náplní, míněna homosexualita, je to v pořádku, 'ale neudělali jste věci v souladu s procedurami'," řekl Pen. Organizátoři prý měli požádat o souhlas s konáním soutěže, když je součástí také představení, v tomto případě show na scéně. Ve čtvrtek večer se přitom uskutečnila v témže klubu úspěšná zkouška.

Pen Čang doufal, že celá akce by byla dalším krokem ke změně v postoji Číňanů k homosexuálům, kteří jsou v zemi často diskriminováni a vylučováni ze společnosti.

Překažená cesta na Mr. Gay World
O titul se ucházelo osm mužů, přičemž vítěz by získal místo v celosvětové soutěži Mr. Gay, která se bude konat příští měsíc v norském Oslu.

V komunistické Číně byla od revoluce z roku 1949 homosexualita označována za nemoc dekadentního Západu a feudálních společností a příslušníci "čtyřprocentní" menšiny byli pronásledováni. Teprve v roce 2001 byla homosexualita vyškrtnuta ze seznamu mentálních chorob.

Postoj Číňanů se mění jen pomalu, především však ve městech, kde přechází zatím od netolerance ke lhostejnosti. Sami gayové, kteří žijí ve velkých městech, říkají, že největším problémem pro ně je vypořádat se s tím u rodičů. Těm mizí naděje, že jejich děti uzavřou manželství a budou mít děti.

Kamara mi dal pěstí před zraky trenérů, líčí Kúdela. Bál se o Kolářův život

Ondřej Kúdela ze Slavie a Glen Kamara z Glasgow Rangers v ostré strkanici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Odehrál bezchybný zápas, pomohl k vítězství a do čtvrtfinále Evropské ligy. Nic z toho se ale v souvislosti s Ondřejem...

Metál, nebo vězení? Americký pilot tlačil poškozené letadlo nad Vietnamem

McDonnell F-4C Phantom II | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad Vietnamem došlo v březnu 1967 k události, která v letectví opravdu není běžná: tlačení poškozeného stroje ve...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!