30. dubna 2014 12:22 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Čínská univerzita vypadá jako proslulé Bradavice z Harryho Pottera

Čínská univerzita vypadá jako proslulé Bradavice z Harryho Pottera. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čínská univerzita vypadá jako proslulé Bradavice z Harryho Pottera. | foto: Daily Mail/YoutoubeReprofoto

PEKING Obyvatelům a návštěvníkům čínského města Sin-le se nabízí podivuhodný pohled. Mohutný univerzitní komplex, jenž tam vzniká, nápadně připomíná Bradavice, fiktivní školu ze slavné série o mladém kouzelníkovi Harry Potterovi. Netradiční budovu zachycuje videozáznam, který zveřejnil britský server Dailymail.co.uk - podívejte se.

Vysoké špičaté věže, dlouhé řady cimbuří, impozantní budovy s mohutnými prosklenými okny a arkády. Tak vypadá nový univerzitní komplex, který vyrůstá v Sin-le v severočínské provincii Che-pej.

Zdá se, poznamenává Daily Mail, že čínští architekti se shlédli ve filmech o mladém čaroději Harry Potterovi, natočených podle slavné knižní série J. K. Rowlingové.  Respektive v hradu Alnwick v anglickém hrabství Northumberland, který v populárních snímcích školu čar a kouzel Bradavice představoval.

ČTĚTE TAKÉ:

Autoři čínského komplexu však tvrdí, že se inspirovali středověkou evropskou architekturou obecně a kouzelný svět Harryho Pottera neměl na jejich návrhy žádný vliv.

Univerzita v Sin-li přivítá první studenty na podzim letošního roku.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!