30. prosince 2009 6:55 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Čínské nákupní centrum otevřelo ženám vlastní parkoviště. Širší

Čínské nákupní centrum otevřelo parkoviště pouze pro ženy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čínské nákupní centrum otevřelo parkoviště pouze pro ženy. | foto: ČTK/AP

PEKING Ženám řidičkám se rozhodli vyjít vstříc v čínské provincii Che-pej. Místní nákupní centrum tu vystavělo parkoviště navržené speciálně pro ženy. Je vymalováno v růžových a fialových barvách a jsou na něm širší parkovací stání, píší internetové stránky BBC News.

Parkoviště pro ženy ve městě Š'-tia-čuang má podle místních úřadů uspokojit "vyvinutější cit pro barvy a odlišný cit pro vzdálenosti", kterými prý ženy oplývají. Parkovací stání jsou o metr širší než je běžné a mají výraznější osvětlení.

Rovněž značení a bezpečnostní systém parkoviště mají více vyhovovat potřebám žen. Obsluha parkoviště složená výhradně z žen navíc prošla výcvikem v navigaci, aby v případě potřeby pomohla řidičkám zaparkovat.

Řízení automobilu v Číně je pokládáno za nebezpečné a na čínských silnicích zahynulo v roce 2009 denně víc jak 200 lidí, cituje agentura AFP místní zdroje.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz